Teljesen elképesztő felfedezés.
Mi, magyarok nagyon büszkék vagyunk a nemzeti kincseinkre. A legbecsesebb kincsünk pedig kétségtelenül a Szent Korona. Koronázási ékszerünk hatalmas múltra tekint vissza, és a keresztény világ két pólusát, a keleti és a nyugati rítusát is összeköti. Csak úgy, mint a nemzet maga, a korona is zivataros múltra tekint vissza: többször elvették tőlünk, bizonyos uralkodók elajándékozták, elcserélték, mások pedig azért harcoltak, hogy visszaszerezzék. Immáron máltó helyén, a Parlamentben őrzik szűntelenül, a magyarok azonban még mindig azt gondolják, hogy szakrális ereje nem csorbult.
Már ha csak ránézünk, láthatjuk, hogy ez nem egy átlagos koronázási ékszer. Különféle motívumokkal és drágakövekkel ékesített, arról pedig már hosszú ideje találgatnak a magyarok, hogy vajon mitől lett ferde a kereszt a tetején. A biztos választ homály fedi, de feltehetően ez is a hánytatott múltjának tudható be.
1963-ban, az ibériai Villenában az ásatások során egy 66, főként aranytárgyból álló kincskészletet találtak. Vannak ebben serlegek és ékszerek is szép számmal, a kutatók pedig azonnal megkezdték a vizsgálatukat - írja a Mirror. A két legkülönlegesebb darabja azonban egy karkötő és egy koronának kinéző fejfedő. A világ számára azért érdekes, mert hosszas vizsgálatok után immáron hivatalosan elmondható, hogy földönkívüli anyagból készültek. Meteoridból származó aranyat használtak ahhoz, hogy elkészítsék ezt a két ékszer, s ezzel együtt ezek Ibéria legrégibb aranykincsei. Keletkezésüket Krisztus előtt 1500 és 1200 közé teszik.
A magyarok számára azonban más miatt is érdekes: ha a koronára hasonlító ékszer ugyanis feltűnő hasonlóságot mutat a magyar Szent Koronával. A csúcsdísz szinte pontosan olyan szögben hajlik, mint a mi koronánk keresztje.