Nincs sok időd hátra! Ha nem akarod mindened elveszíteni, ami a Google-fiókodhoz tartozik, most kell lépned!
Hatalmas tisztogatásba kezdett a Google! A keresőóriás mögött álló cég érthető módon igyekszik a felesleges felületeket felszabadítani, ugyanis bármennyire is végtelennek tűnik az internet, hihetetlen mennyiségű adattal töltjük meg nap mint nap. Csak néhány szám: 360 milliárd e-mailt küldünk vagy kapunk – naponta! Ezek jelentős része egyébként különböző spam vagy csaló e-mail, melyek közülük percenként 10 milliót blokkol a cég valamely rendszere. Csak az aktív Gmail-felhasználók száma 1,8 milliárd, azt azonban még maga a Google sem hozta nyilvánosságra, összesen mennyi Google-fiók létezhet – ugyanakkor bizonyos, hogy tízmilliárdos tételről beszélünk. És itt érkeztünk el ahhoz, amit a Google megelégelt: sokan ugyanis egyáltalán nem használják ezeket a fiókokat hosszú ideje.
Friss cikkében épp a Forbes foglalkozik a kérdéssel, miszerint a Google nagy tisztogatóhullámának köszönhetően sokan ismét elveszíthetik a fiókjukat, ha nem figyelnek: az inaktív, azaz az utóbbi két évben nem használt Gmail-fiókok (és a hozzá kapcsolódó Google-profilok) ugyanis törlésre kerülnek!
Miért baj ez? A Gmail nem csak levelezőrendszer, tárhelyet is kínál, naptárat, térképszolgáltatásai vannak, és még sorolhatnánk. A nagy törlés vesztesei azok lehetnek, akik nem megfeledkeztek egy mailcímükről, hanem mondjuk csak arra használnak egyet, hogy régi dolgokat tároljanak rajta, netán családi emlékeket, vagy mást. Ők azok, akik minden ilyen adatot, kedves emléket (igen, fotókat is!) elveszíthetnek, ha nem lépnek időben, és az inaktív profiljuk törlésre kerül. Hogy mikor, az területenként eltérő lehet, így érdemes mielőbb megtenni a megelőző lépéseket, és azokat nem az utolsó pillanatra hagyni!
Lépj be minden Gmail-fiókodba, és hajts végre a következők közül legalább egyet:
Azaz gyakorlatilag bármilyen módon használd az adott fiókot! Ha nem emlékszel a jelszavadra, akkor sincs minden veszve! Ha beállítottál helyreállítási e-mailcímet vagy telefonszámot, oda megkapod a szükséges információkat. Ha azonban ezt a lépést korábban kihagytad, akkor nincs mód visszaszerezni a fiókodat – tehát például nem sétálhatsz be sehova, és igazolhatod mondjuk a személyiddel vagy az útleveleddel, hogy az a fiók igenis a tiéd. Ebben az esetben szinte biztos, hogy a hozzáférhetetlen fiókon tárolt dolgaid törlésre kerülnek.