Reménytelen helyzetből menekült meg. Szinte hihetetlen min ment keresztül a búvár.
Egy búvár elmesélte, hogyan sikerült több mint fél órán keresztül életben maradnia az Északi-tenger fenekén.
Chris Lemons 2012 szeptemberében csodával határos módon túlélt egy szörnyű incidenst, annak ellenére, hogy egy műszaki hiba következtében közel 100 méter mélyen a víz alatt elvesztette a légzőgázát, ezzel együtt a fény-és hőforrását. Lemons munkatársai attól tartottak, hogy a férfi holttestét fogják kiemelni, miután a csapat az olajfúrótorony szerkezeteit javította. Búvártársai, Dave Youasa és Duncan Allcock elkísérték a veszélyes küldetésen, amelynek során egy búvárharanggal 91 méter mélyre merültek a felszín alá. A feladatuk egy cső javítása volt, amely a tengerfenéken feküdt a Huntington olajmezőn. A trió hajóról merült a víz alá, és egy átlagos munkanapra számított mindenki, de Lemons története gondoskodott arról, hogy ne legyen unalom.
A küldetés során a hajó dinamikus helymeghatározó rendszere meghibásodott-írja a Lad Bible.
Ez azért hasznos, mert rögzítőkötelek vagy horgonyok használata nélkül tartja az irányt és a helyzetet. Miközben a helymeghatározó kezdte megadni magát, Lemons épp a javítás befejezésén dolgozott, és később felidézte, hogy először akkor figyelt fel a problémára, amikor meghallotta a riasztás hangját. Elmondta, hogy egy fülhallgatónak köszönhetően ő és kollégái állandó kapcsolatban álltak a búvárfelügyelőjükkel, aki hirtelen arra kezdte őket sürgetni, hogy szálljanak ki és menjenek vissza a búvárharanghoz. Lemons megpróbált kimenekülni, de a búvárharangot azonban nem találta. Kiszámolta, hogy mennyi légzőgáz van a mentőpalackjában, ami vészhelyzet esetére volt. A férfi így emlékszik vissza:
Szóval úgy becsültem, hogy körülbelül öt, talán hat percig volt még gázom, ami ebben a helyzetben nagyon kevés. Nagyon gyorsan rájöttem, hogy közel a vég. Egy visszaszámláló órán függött az életem, és az nagyon gyorsan számolt.
Ahogy a másodpercek egyre csak teltek, Lemons úgy döntött, hogy elfogadja sorsát, és úgy hitte, nincs remény a túlélésre. De végül a társai megtalálták és túlélte. A megpróbáltatásait később a 2019-es Last Breath című dokumentumfilmben mesélték el újra, amely valós felvételeket és az érintettek interjúit foglalja össze.