Az állat csütörtökön és szombaton is felbukkant a környéken. A medve mancsának a nyoma jóval hatalmasabb, mint az emberi tenyér.
Az elmúlt években már egyáltalán nem számít ritkaságnak az, ha medvét kapnak le a vadkamerák, esetleg méretes medvemancsokat fotóznak a magyar erdők mélyén. A hatalmas testű ragadozók ugyanis jóideje ismét szerves részei a magyar természetnek: tavaly előtt októberben egyikük már át is telelt nálunk a Bükkben. Olyannyira otthonosan érzi magát, hogy már nevet is kapott: Mihály mackó azóta is többször felbukkant már, ahogyan "kollégája", Gellért medve is.
A medvék leginkább Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén és Nógrád vármegyékben csatangolnak, azonban a szakértők figyelmeztettek: a mackók bizony hatalmas távolságokat képesek megtenni egy nap, így meglehet, hogy a reggeli észleléshez képest már több településsel arrébb találkozhatunk velük a délutáni órákban. Észlelésből pedig nincs hiány, alig egy hónapja például Ózdon rémített halálra két vadászt egy kifejlett barna medve; míg tavaly a Pest vármegyeiek hátán futott végig a hideg, amikor jelezték: mackókat láttak Aszód határában.
Most ismét Heves és Nógrád vármegyében tűntek fel a medvék: a két megye határán fekvő Mátrakeresztesen bukkantak méretes mancsnyomokra. Kiderült, hogy a területet azon a héten kétszer is meglátogatták a nagyvadak:
Mátrakeresztes környékékén ismét medve jelenlétére utaló nyomok vannak ! A képeket szombat (március 22.) 12 óra környékén készítette egy követőnk! Viszont csütörtökön már Ádám nevű követőnk is jelentette, hogy látott medvét
- jelezte a Magyar Országos Medve Figyelő.
A medvével való találkozás esetére a Bükki Nemzeti Park gyűjtött össze egy nagy csokor tanácsot, melyeket ITT olvashattok el.