<p>Időhiányra fogjuk, hogy miért csak futtában kapunk be valamit reggel. Sokan ki is hagyják a reggelizést.</p>
Kétség sem férhet hozzá, hogy a reggeli a nap legfontosabb étkezése, amivel szinte mindenki egyetért. A Kellogg’s felmérése szerint azonban a megkérdezettek ötöde mégsem szokott reggelizni. Főként a fiatal felnőttek azok, akik leginkább csak hétvégén fordítanak időt arra, hogy leüljenek az asztalhoz. A reggelit kihagyók harmada időhiányra hivatkozik, azt mondják, túl rohanósan indul a napjuk, nem fér bele. Kétszerannyian vannak azonban azok, akik egyszerűen nem éhesek, ezért passzolják a napindító étkezést.
Szerencsére a lusták vannak a legkevesebben, akik az ételkészítés körülményességével magyarázzák a reggeli elhagyását. A friss felmérés alapján kijelenthető, hogy általában 5-15 percet szánunk reggelizésre, noha a nagy többség amondó, hogy legalább negyed-, de inkább fél órát kellene szánni rá.
Mint kiderült, tisztában vagyunk azzal, hogy a testnek szüksége lenne a változatos ételekre, mégis egy gyorsan összedobott szendviccsel vagy tojással indítjuk a napot. A müzlik, a zabkásák és a gabonapelyhek is népszerűek, de leginkább a nők és a fiatalok körében, akik zömében az egészséges életmód és a különböző trendek jegyében választják ezeket.
Abonyi Orsolya dietetikus szerint ideális esetben az ébredést követő egy órán belül kellene megejteni a reggelit.
– Ha kihagyjuk vagy eltoljuk a délelőtti órákra, akkor leeshet a vércukorszintünk. Ilyenkor ingerültebbé válhatunk és fáradékonyak lehetünk, a munka és a tanulás is nehézkesebbé válhat. Ha felkelünk, egy órán belül próbáljunk valami szénhidrátot enni, némi állati fehérjével és zöldséggel. Semmiképp sem ajánlom a dohányzást, a kávézást és az alkoholfogyasztást éhgyomorra, mert ezek rettentően megnövelik a gyomorsavunkat és kialakulhat a reflux – mondta el a Borsnak a szakértő.