Tényleg jöhet a Covid-oltás gyerekeknek is? Már tesztelik az oltásokat gyermekeknél is, az egyik gyártó már 6 hónapos csecsemőknél is kipróbálja a vakcináját. Mennyire biztonságos ez és miért van rá szükség?
Forrás: MTI
A világnak nincs más eszköze a koronavírus ellen folytatott küzdelemben, mint az, ha az oltás révén elérjük a nyájimmunitást.
Az oltóanyagok kifejlesztői először a legveszélyeztetettebbekre: idősekre, krónikus betegségben szenvedőkre koncentráltak. Mostanra azonban kiderült:
biztonságos és a megelőzés szempontjából fontos a kismamák oltása a terhesség 12. hetétől. Sőt, már világszerte tesztelik gyermekeken is a vakcinákat.
Hamarosan engedélyezhetik a vakcinát 18 éven aluliak esetében is. A szegedi egyetem immunológus és genetikus professzora, Duda Ernő szerint a Pfizer vakcinája áll ehhez a legközelebb, de már a többi oltóanyagot is tesztelik.
„Amikor megkezdték a vakcinák kifejlesztését, a járvány elején úgy tűnt, a gyerekekre nem veszélyes ez a vírus” – mondta a Ripost7-nek Duda Ernő.
„Azóta kiderült, hogy gyerekeknél a koronavírus
egy úgynevezett sokszervi érgyulladást okozhat. De nemcsak ezért vált fontossá a beoltásuk, hanem azért is, mert tünetmentes vírushordozók lehetnek.”