A WHO vizsgálatai alapján mindhárom állat terjeszthette a vírust.
Forrás: Pexels.com
Hosszú hetekig kutattak a WHO emberei Vuhanban, abban a kínai városban, 2019 végén útjára indult a világjárványt okozó koronavírus. A tudósok most a vírus eredetét keresték, azonban több hetes missziójuk után is csak kevés kérdésükre kaptak választ. Azt azonban már szinte biztosan tudják: szinte kizárt, hogy az egyik helyi virológiai intézetből szabadult volna ki a vírus; ahogyan azt is sejtik, hogy a denevérről emberre terjedés között még volt egy, máig is ismeretlen közvetítőfaj is.
Bár a kutatók vadon élő, tenyésztett és háziasított állatok tízezreinek a mintáját vizsgálták már meg, egyelőre még nem tudni, hogy pontosan melyik állaté lehetett a közvetítő szerep. Marion Koopmans holland virológus, a WHO csapatának tagja szerint azonban azon a bizonyos vuhani piacon, ahonnan a gyanú szerint a pandémia útjára indult, sok olyan állatot is árultak, amely nagyon fogékony lehet a vírusra.
ilyen például a bambuszpatkány, a borz és a nyúl is.
A kutatók hozzátették, hogy tovább folytatják a keresést, és biztosak benne, hogy idővel kiderítik, melyik faj játszhatott szerepet a terjesztésben.