<p>A doktornő úgy döntött, hogy megtöri a csendet, és őszintén beszél arról, hogy mi történik halálunk utolsó perceiben. </p>
Egy palliatív ellátást végző orvos most megtöri a csendet, és egy olyan tabu témát feszeget amitől sokan félnek vagy tartanak. Dr. Kathryn Mannix úgy gondolja, hogy ahogy a halálról beszélünk, sokan nem merik említeni a halott szavakat helyette inkább egy szinonimát választunk, mint például elhunyt. Az emberek többségét a hideg is kirázza amikor szóba kerül a halál, hiszen titkon mindannyian félünk tőle.
„Szerény véleményem szerint a halál nem olyan rossz, mint amire számítasz.” - tette hozzá a doktornő.
A doktornő szerint a a legnagyobb probléma az, hogy tabutémaként kezeljük a halál tényét. Az emberek nem tudják, hogyan kezeljék az, ha egy szerettük haldoklik, vagy eltávozik. Mannix úgy gondolja: ideje eloszlatni a halál körüli tévhiteket.
„Az emberek, ahogy öregesznek egyre fáradtabbak és egyre többet alszanak akárcsak a csecsemők születésük után” - A doktornő szerint nem szabad félni a haláltól, hiszen ez egy természetes folyamat.
A halálhörgés nem szabad úgy értelmezni, hogy az egy fájdalmas vagy ijesztő dolog, hiszen a haldokló számára sem okoz fájdalmat. A halálhörgés igazából azt jelenti, hogy annyira ellazul a haldokló, hogy már nem figyel oda a levegővételre, ezért a torkunk zörgő hangokat ad ki. A doktornő szerint így nem kell aggódni, hogy szerettünk szenvedne.
„Békés halál esetén egy kis belégzés után egy kilégzés következik, amelyhez már nem követ másik lélegzetvétel, néha annyira csendesen történik, hogy a haldokló szeretettei észre sem veszik, hogy szeretük eltávozott” - magyarázza a doktornő.