<p>Halálra gázolt a metró egy 16 éves lányt a Széll Kálmán téren hétfő délután. A szemtanúk elmondása szerint a középiskolás szándákosan, nekifutásból vetette magát az érkező szerelvény elé.</p>
Azonnal meghalt az a 16 éves lány, aki a Széll Kálmán téren vetette magát az érkező metrószerelvény elé hétfő délután. Hiába értesítették a jelenlévők azonnal a segélyhívó központot. A gázolás után az utasoknak az aluljárót azonnal el kellett hagyniuk, hogy ne akadályozzák a mentésben részt vevők munkáját.
A mentők és a tűzoltók perceken belül megérkeztek, de már esélyük sem volt arra, hogy a fiatalkorú lány életét megmentsék.
Az egyik internetes fórumon egy szemtanú közzétette a gondolatait. Ő az utolsók között láthatta élve a középiskolást.
- Sajnos pont mellette álltam. Vártuk a metrót. Letette a hátizsákját és közelebb ment az árokhoz, de a biztonsági sávra nem ment rá.
Hallgatta, hogy milyen közel van a metró. Azután visszajött a hátizsákjához, de nem vette fel. Egyszer csak mikor a metró már ott volt nekifutásból az árokba ugrott. Nagy csattanás hallatszott. Borzasztó látvány volt. Nem tudtuk, hogy mire készül. Most is a hatása alatt vagyunk – írta a nő.
A tragédiával kapcsolatban bűncselekmény gyanúja nem merült fel, így a rendőrség nem indít nyomozást. A metróvezető is teljesen vétlen. Kérdés, ő hogy élhette meg a balesetet.
Dr. Makai Gábor klinikai szakpszichológus a Borsnak elmondta: egy-egy halálos gázolás után a járművezetők krízis állapotába kerülhetnek.
beszűkülhet a tudatuk és elveszíthetik a biztonság- és realitásérzetüket. Hirtelen a tragédia hatása alá kerülhetnek. Amennyiben a járművezető a traumát nem képes feldolgozni, pszichoterápiára lehet szüksége. Előfordulhat, hogy önvád és bűntudat gyötri a vezetőt, aki szeretné a balesetet meg nem történtté tenni
– mondta a szakember, és kifejtette: a metróvezetőnél akár alvászavar és rémálmok is jelentkezhetnek. Ezek a poszttraumás stressz következményei.
két évvel ezelőtt a Keletinél történt hasonló tragédia.
Ugyancsak életét vesztette egy utas a 4-es metrón hétfőn. Az illető a végállomásra érve lett rosszul. Az utastársai nem segítettek rajta, talán észre sem vették, hogy bajban van. Amikor valaki a mentőket értesítette, már késő volt.