Fenyő-gyilkosság

Elképesztő fordulat a tárgyalás végén - Gyárfás Tamás sorsa végleg eldőlt

Bors

Létrehozva: 2025.04.08.

Megszólalt az utolsó szó jogán Gyárfás Tamás, a Fővárosi Ítélőtáblán. A fegyházban tartózkodó, videóhívásban bekapcsolt Portik Tamás ugyanezzel a lehetőséggel nem kívánt élni. A Fenyő-ügyben csütörtökön, április 10-én hirdetnek ítéletet.

Mint arról a Bors többször beszámolt, a vád szerint Gyárfás Tamás Portik Tamást bízta meg azzal, hogy szervezze meg Fenyő János likvidálását. 1998. február 11-én aztán a már jogerősen elítélt Jozef Rohac Budapesten, a Margit körút és a Margit utca sarkán, egy piros lámpánál, közvetlen közelről egy gépfegyverrel, szitává lőtte a médiacézárt.

Gyárfás Tamás élt az utolsó szó jogával  Fotó: Bors

A Fővárosi Ítélőtábla első fokon hét év szabadságvesztésre ítélte Gyárfást, mint bűnsegédet, Portikot pedig életfogytiglannal sújtotta azzal a kikötéssel, hogy legkorábban húsz év letöltése után helyezhető feltételesen szabadlábra.

Gyárfás Tamás állítja: nem volt oka Fenyő Jánost megöletni

Az ügyészség mindkét vádlott esetében súlyosításért fellebbezett, így az ügy a Fővárosi Ítélőtáblára került. Április 8-án, kedden, Gyárfás Tamás felszólalt az utolsó szó jogán.

Az ügyésznő többször hangsúlyozta, hogy az elsőfokú ítélet a tényekre épült. Csakhogy az állítólagos tények egy része nem felel meg az iratokban foglaltaknak. A valóságnak megfelelő tényekből pedig az elsőfokú ítélet olyan következtetéseket vont le, amelyeket a tárgyalásokon megcáfoltunk

 – kezdte a beszédet az Úszószövetség egykori elnöke, majd kitért rá, hogy Fenyő Jánossal valóban rossz volt a kapcsolata a NAP TV-vel kapcsolatos vita miatt, ám 1996. október 11-én a választott bíróság Gyárfás javára döntött, és azután a viszonyuk nyugvópontra jutott.

- Eleve nincsenek gyilkos hajlamaim. A Napkelte című Tv-műsor visszanyerése után nem volt indokom, hogy győztesként a megöletésének hatalmas kockázattal járó lépésre szánjam el magam. Hangsúlyozom, 1997-ben már nem volt közöttünk ellentét – szögezte le Gyárfás Tamás, akinek érvelése szerint az elsőfokú bíróság két különböző hangfelvételből kreált, hamis bizonyítékra alapozta az ítéletét. Gyárfás és Portik többször találkozott, és utóbbinak szokása volt, hogy az előbbi tudta nélkül felvételt készítsen a beszélgetéseikről.

Portik a beszélgetéseink során több tucatszor közölte velem, hogy hálával tartozom neki, mert nagy szívességet tett nekem azzal, hogy likvidáltatta Fenyő Jánost. Számtalan megközelítésben el akarta érni, hogy én ezt ismerjem el, rójam le az adósságom, és kapcsolataim révén segítsem, teljesítsem a különböző kéréseit. A törekvése sikertelen maradt

 – fogalmazott Gyárfás.

Gyárfás Tamás
Gyárfás Tamás és Portik Tamás ügyvédje a tárgyaláson  Fotó: Bors

Bármennyire is igyekezett Portik, a hangfelvételeken én egyetlen alkalommal sem ismertem el, hogy őt megbíztam volna azzal, hogy szervezze meg Fenyő János meggyilkolását. Bár megbízásra utaló szövegrész nincs, mégis az ítélet szerint, „ráutaló magatartás” révén elkövethettem a bűnsegélyt. A feltevés gyengéje az, hogy Portik soha nem kapott tőlem ellenszolgáltatást.

Amikor a tanácselnök megkérdezte Portik Tamást, kíván-e élni az utolsó szó jogával, ő hepciásan kijelentette, hogy nem válaszol a bíró kérdéseire. Rédei Géza erre igyekezett elmagyarázni Portiknak, hogy már nincsenek kérdések, mire a férfi emelt hangon leszögezte, hogy nincs mit mondania.

A Fővárosi Ítélőtábla csütörtökön hirdet ítéletet.

 

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek