Biztos találkoztál már olyan gyerekkel, aki láthatatlan barátjával beszélgetett, játszott, vagy épp vitatkozott. De vajon mi zajlik ilyenkor a kis fejekben? Dr. J. Bradley Wigger nemzetközi kutatása érdekes dolgokat derített ki erről a néha ijesztő jelenségről. Kiderült, hogy ezek a titokzatos barátok nemcsak gyakran felbukkannak a gyerekek életében, de fontos szerepük is van a fejlődésükben.
Miért olyan jó, ha van egy „láthatatlan” barát?
A kutatások azt mutatják, hogy a képzeletbeli barátok nagyban segítik a gyerekek fejlődését. Ezekben segítenek:
Agytorna játékosan
Érzelmek
Hogyan működik ez az egész?
A gyerekek gyakran saját érzéseiket, élményeiket vetítik ki képzeletbeli barátjukra. Ez olyan, mint egy gyakorlópálya, ahol biztonságosan kipróbálhatnak mindent. Amikor a képzeletbeli baráttal „játszanak”, valójában tanulják az érzelmek kifejezését, gyakorolják a konfliktusok kezelését, jobban megismerik önmagukat és fejlődik az érzelmi intelligenciájuk.
Tippek szülőknek
Érdemes
Nem érdemes
Mit mond a tudomány?
Dr. Wigger kutatása bizonyítja, hogy a képzeletbeli barátok nemcsak aranyosak, hanem hasznosak is. Nem azért vannak, mert a gyerek magányos vagy unatkozik - ez az agyunk és érzelmeink fejlődésének egy szuper természetes eszköze. Ha támogatod gyermeked ebben a varázslatos kapcsolatban, azzal az érzelmi fejlődését és későbbi kapcsolatait is segíted.
Mesélj te is!
Van vagy volt a te gyerekednek is képzeletbeli barátja?
LB