Kikéri magának az ízléstelen reklámokat Nemcsák Károly. A József Attila Színház igazgatójánál a korábbi nagy szerepéről, Vágási Feriről készült internetes mémek kiverték a biztosítékot.
Herezacskó-vasalás, a paksi atomerőmű bővítése, vagy a krími válság – csak néhány azok közül, amivel az utóbbi hetekben megviccelte az internetes közönség Nemcsák Károlyt, vagyis inkább, amelyek segítségével viccet csináltak az internetezők a József Attila Színház igazgatójából. Nemcsák egy korábbi szerepe, Vágási Feri segítségével lett a Facebook egy közösségének céltáblája.
Nemcsák azonban színigazgatóként kikéri magának az effajta viccelődést, a színház sajtóreferense a színház kommunikációért felelős munkatársa pedig levelet is küldött az egyik Facebook-közösségnek, hogy legyenek szívesek felhagyni a jogsértő magatartással jobban megválogatni a vicces elemeket.
– A mémgyártás elterjedt, ezzel Nemcsák Károly is tisztában van, és azzal is, hogy közszereplőként tűrnie kell a kritikát. De a kül- vagy belpolitikai dolgokba való kommentálás, valamint a celebek híreinek kiforgatása már nem fér bele ebbe a kritikába még Vágási Feriként sem – magyarázta Nagy Nóra marketingigazgató marketing és pr vezető, aki elárulta: már csak azért is aggályos az effajta viccelődés, mert sokan még nem tudják elválasztani Nemcsák Károlyt Vágási Feritől. – Előfordul, hogy Károlyt megállítják az utcán és „Vágási művészúrként” kérnek tőle autogramot.
– Ezek a viccek színházigazgatóként már nem csak Nemcsák Károlyra, hanem a színházra is rossz fényt vetnek. Jogi lépéseket nem tervezünk, ez egy kérés volt az oldalt szerkesztők felé, akik válaszlevelükben ígéretet is tettek arra, hogy akceptálják a kérésünket. Viccelni lehet, annak helye van. Se törlést, se egyéb drasztikus lépést nem követeltünk. Eddig – magyarázta Nagy Nóra.
Úgy terjed, mint a vírus
Az internetes mém kifejezés egy neologizmus (nyelvi újítás), mely egy olyan kifejezést vagy fogalmat takar, ami divatszerűen terjed embertől emberig az interneten. Tartalma állhat egy szólásból, vagy viccből, egy pletykából, egy módosított vagy módosítatlan képből, egy egész weboldalból, videoklipből vagy animációból, vagy egy meglepő hírből, sok más egyéb lehetőség mellett.