Vagy nézettséget hoz, vagy mennie kell! – úgy tűnik, ez a választás áll az ikonikus tévés előtt. Jelenleg ugyanis nincs, aki finanszírozza csekély érdeklődést kiváltó műsorát.
Újabb részleteket tudott meg a Bors arról, hogy miért szűnt meg Friderikusz Sándor beszélgetős műsora az ATV-n. Kiderült, hogy a tévés szerződése három év után lejárt, s bár már hónapokkal ezelőtt tárgyalni kezdtek a továbbiakról, hamar nyilvánvalóvá vált, hogy változtatni kell. Az egyik fő támogató, az OTP ugyanis jelezte, hogy a továbbiakban nem kívánja finanszírozni a produkciót.
Biztosan lesznek, akik összefüggésbe hozzák ezt azzal, hogy a bank elnök-vezérigazgatója, egyben az MLSZ elnöke a labdarúgáson keresztül jó kapcsolatot ápol Orbán Viktorral, akinek köreiben ellenzékinek tekintik Friderikusz műsorát. Akár így van, akár nem, a lényeg az, hogy az ATV-nek kellene előteremtenie a gyártáshoz szükséges anyagiakat.
– Ez csak akkor éri meg, ha a jelenleginél több nézőt ültetünk a képernyő elé. Ezért gondoltunk arra, hogy a könnyedebb műfaj felé indulunk el. Friderikusztól egyébként sem idegen a lazább szórakoztatás, ebben is, abban is képes maradandót alkotni – nyilatkozta a Borsnak Németh Szilárd. Az ATV hírigazgatója egyben cáfolta a szakmában felröppent híreket és Vásárhelyi Mária szociológus ezzel összefüggő elemzését, amely szerint az ATV a kormányközeli reklámok fejében, azért cserébe szüntette meg Friderikusz műsorát.
– Abszurd Vásárhelyi Mária véleménye, a fejtegetése nem más, mint egyszerű összeesküvéselmélet. Hiszen, ha úgy lenne, ahogy ő gondolja, mégis miért lenne még mindig képernyőn a többi kormánykritikus műsorunk? – tette fel a költői kérdést Németh Szilárd, majd amikor a reklámokra terelődött a szó, így folytatta: – Az ATV jelenlegi helyzetében nem lehet nagyon finnyás, nem válogathatunk a reklámozók közül. A dolog másik oldala pedig az, hogy bizonyos körökből nagy rajtunk a nyomás: ha nem egyezünk meg Friderikusszal, és ha befogadunk egyes reklámozókat, akkor mindjárt mocskos szemét „Fidesz-nácik” vagyunk a szemükben. Csak remélni tudjuk, hogy a nézők megértik, ebben a helyzetben nehéz tökéletes döntést hozni.
A Bors végül megkérdezte, hogy Friderikusz ügyétől elvonatkoztatva, attól függetlenül lesz-e állami hirdetés az ATV-n.
– Nem lesz, hanem jelenleg is van. De ez a tartalmat nem befolyásolja – válaszolta a hírigazgató.