A tehetség sokrétű – tartja a mondás. Erre bizonyíték a magyar könnyűzenei élet kiemelkedő alakjainak kiállítása. Takáts Tamás világfájdalmat tükröző képei vagy Dolly macskás festménye bizonyára annyira tetszik a rajongóknak, mint a zenéjük.
Egy új művészeti ágban mutatkoznak be hazánk könnyűzenészei. A Bizottságból ismert Warhorn Andrásról és ef Zámbó Istvánról köztudott, hogy nemcsak a színpadon, de a festészetben is nagyot alakítanak. De mit szólnának, ha ugyanezt Benkő Lászlóról vagy az R-Go menedzseréről, Környei Attiláról, vagy kedvenc dalszövegeink szülőatyjáról, Horvát Attiláról állítanánk? A RaM Mûvelődési Házban kiállító zenészek meglepő névsora felkeltette a Bors érdeklődését, és megnéztük, hogy milyen az, ha hangszer vagy mikrofon helyett ecsetet ragadnak a kezükbe.
– Gyerekkoromban festő szerettem volna lenni, de a tanárok lebeszéltek róla – kezdi a történetet Takáts Tamás. – Aztán felnőtt fejjel ef Zámbó Öcsi barátom kapcsán jutott eszembe, hogy ha ő festő, de mellette zenész is, akkor én miért ne lehetnék zenész, de mellette festő? Ekkor, húsz év után megalkottam az első képemet. Először vonalak és színek, aztán jönnek a formák, néha kialakul belőle egy-egy konkrét alak. Zenész módra festek, a hangok olyanok, mint a színek: frekvenciák. Dalszövegíróként pedig a kép címe számomra költészet. Az meg, hogy a képeim kevésbé ismertek, egyáltalán nem zavar, hiszen én elsősorban mégiscsak zenész vagyok – mondta a Karthago frontembere.
A Dolly Roll népszerű énekesnője már évtizedek óta kacérkodik a festővászonnal.
– Minden az általános iskolában kezdődött – emlékszik vissza az énekesnő. – Rajzórán a tanárnő nagyon megszerettette velem a művészetet. Aztán, amikor 92-ben a számítógépen ismerkedtem a zenei programokkal, felfedeztem egy rajzprogramot is. Megtetszett, és nem sokkal később már profi programon dolgoztam, csak a magam örömére. Egyszer aztán átjött Kékesi Zoli barátom, és elmeséltem neki, hogy mivel foglalkozom. Amikor látta a képeket, azt mondta, hogy „Te, hát ezt ki kell állítani!” Utána sorra jöttek a kiállítások, de én ettől függetlenül nem tartom magam festőnek. Egy műértő baromi jónak nevezte a képeket, de ezt a szakmát meghagyom a profiknak. Ez is egy szín belőlem, de a legnagyobb öröm továbbra is a taps – mondta Dolly.
Hétfő délelőtt hurrikánként söpört végig az interneten, hogy Takáts Tamás egy facebookos hozzászólásában finoman szólva sem leplezte ellenszenvét a melegekkel szemben.
Történt, hogy Stumpf András publicista a Red Hot Chili Peppers basszusgitárosával közölt egy interjút. Takáts pedig a következőt írta a cikk alá: „A RHCP jó kis banda! Az énekes homokossága ellenére is egész jó rockzenész! (Persze nem akkora zseni, mint Freddie M., de az a lányokat is szerette)…..” – áll a kommentben.