<p>Németh Kristóf és fia, Lóci szinte minden szabadidejét együtt tölti. Büszkék rá: nem csak külső vonásaikban hasonlítanak, a hobbijuk is ugyanaz. Mindketten rajonganak a fegyverekért.</p>
Forrás: Thinkstock, OPI
Lócira nagyon büszke az édesapja, mert intelligens, kreatív gyerek, akár órákon át képes elfoglalni magát. Ennek ellenére mindketten alig várják a közös programokat.
– Imád velem jönni horgászni, kirándulni, de segít a konyhában is sütni-főzni. Ami pedig a legjobb: ugyanolyan fegyverőrült, mint én – mesélte lelkesen a színész, majd nevetve hozzátette:
– Mindig visszanézem és ellenőrzöm, hogy ha épp egyedül volt, mivel játszott a gépen vagy mit nézett a tévében. Külön büszke vagyok rá, hogy még soha nem kellett csalódnom. Mindig betartja, amit kérek, hiszen tisztában van a szabályokkal. Ezekből tudom, lassan elég nagy lesz ahhoz, hogy egy újabb hobbinak is közösen hódolhassunk: a lövészetnek.
Németh Kristóf gyermekkorában kezdett vonzódni a fegyverekhez, és úgy gondolja, kisfiában is valami hasonló zajlik.
– Kiskoromban sportlövő voltam, így tisztában vagyok azzal, hogy a fiúkat ez mennyire vonzza. Lóci is nézegeti az otthoni fegyvergyűjteményem egy-egy darabját. Rengeteget kérdez róluk, de azzal is pontosan tisztában van, hogy mekkora felelősséggel jár a tartásuk. Megtanulta azt is, hogy emberre, állatra nem fogjuk. Rengeteg játék fegyvere van, de az igazi nagy vágyam, hogy elvihessem magammal a lőtérre. Sajnos egyelőre nem jöhet velem, hiszen kilencévesen még nem érte el a minimumkorhatárt. Hamarosan viszont betölti, és akkor az lesz az első dolgom, hogy elviszem egy közös apa–fia lövészetre. Biztos vagyok benne, hogy nagyon élvezné, ráadásul én is örülnék, ha megtanulná helyesen, biztonsággal kezelni a fegyvert.
A Bors szakértője szerint természetes, hogy a fiúkat izgatják a fegyverek.
– Izgalmasnak találják, nem véletlen, hogy többnyire a játékaik közé is belekerül. Az már a szülők felelőssége, hogy megtanítsák: a fegyver nem játék! Természetesen a lövészet, mint sport, remek energialevezetés, de tisztázni kell a szabályokat: hogyan, mikor és hol szabad használni a fegyvert. Ami pedig a legfontosabb: a szülőnek tudnia kell, mikor érik meg a gyerek annyira, hogy ezt megtanulja és meg lehet bízni abban, hogy felelősséggel bánik az eszközzel – mondta a gyermekpszichológus.