Félreértés, hogy a kiváló tévés most állt volna a BOM mellé: több mint 12 éve aktív tagja a mozgalomnak. A szóvivőséget elhivatottságból és társadalmi munkában vállalta el, politikáról pedig hallani sem akar ebben a kérdésben.
Bombaként robbant a hír, miszerint az MTVA-tól viharos sebességgel távozó televíziós új munkát kapott, ő lett a 2024 – Budapesti Olimpiáért Mozgalom szóvivője. „Az olimpiapártiak Gundel Takács Gáborral erősítenek! – írta a BOM közleményében.
– A Táncsics Mihály-díjas magyar újságíró, műsorvezető, sportriporter és kommentátor mostantól a BOM szóvivőjeként támogatja a Budapesti Olimpia ügyét és a BOM ösztöndíjprogramját. Köszönjük, Gábor, hogy minket választottál!”
A bejelentésre sokan felhúzták a szemöldöküket, hiszen az ismert tévés a minap – a Bors adta hírül – egy, szerinte a politikától súlyosan befolyásolt környezetből lépett ki azért, mert nem tudott azonosulni az ott történtekkel.
„Nem egy konkrét ok miatt jöttem el (az MTVA-tól), hanem folyamatosan az vetődött fel bennem, hogy a nevemet, az arcomat, a hitelességemet, amelyben 33 év munkám van, adhatom-e ezekhez a döntésekhez. Eljött az a pillanat, amikor egyértelművé vált, hogy tovább nem” – közölte a múlt héten interjújában az Origónak.
Ennek fényében meglehetősen furcsa, hogy az arcát adja egy olyan kezdeményezéshez, ami – persze a BOM-tól függetlenül – politikai kérdéssé silányult. A Bors otthon érte el a volt műsorvezetőt. – Örülök, hogy felhívtak, mert két napja úgy jelennek meg velem kapcsolatban hírek, hogy meg sem kérdeznek – kezdi a Borsnak Gundel Takács Gábor. – Éppen ezért azt sem tudják, hogy tizenkét éve töltök be különböző pozíciókat a BOM-ban, többek között szakmai bizottsági tagja vagyok az ösztöndíjprogramunknak. A szóvivőség csupán egy újabb feladat számomra – magyarázza Gundi.
– Ezt a pozíciót társadalmi munkában vállaltam el, és akkor is igent mondtam volna a felkérésre, ha még az MTVA alkalmazásában lennék. Azt gondolom, hogy ha tehetek bármit egy sikeres olimpiai rendezésért, akkor azt szívesen teszem. Mert hiszek benne. Eddig nem volt megfelelő a kommunikáció, vonjuk le a tanulságokat, meg kell nézni, hogyan csinálhatnánk jobban, közérthetőbben a dolgunkat. A hazai olimpiai rendezés jó ötlet, viszont nem szabad, hogy politikai játszótéren dőljön el a sorsa. Hiszek benne, hogy még nincs minden veszve a 2024-es játékokkal kapcsolatban.
Szalay-Berzeviczy Attila, a 2024 – Budapesti Olimpiáért Mozgalom alapítója hálás Gundelnek a kiállásáért.
– Egy ostromlott vár fokán állunk, ekkor döntött úgy Gundi – aki persze eddig is velünk volt –, hogy az arcát is adja a kezdeményezéshez – kezdi az elnök. – Ez nagyon szimpatikus nekünk, mert inkább az a jellemző, hogy egy ügyhöz akkor csatlakoznak, amikor épp megy a szekér – magyarázza Szalay-Berzeviczy, majd így folytatja:
– Tegyük tisztába a dolgokat! A budapesti olimpia témája az elmúlt egy hét óta érdekli az országot. Most az a kérdés, hogy a kormány és a főváros a MOB és BOM mellé áll-e, és nem engedi el az olimpiai pályázatot. Ha lemondunk most 2024-ről, ha politikai félelemből elengedi a kormány a kérdést, akkor elszállt, akkor mindennek vége.
S hogy mit szeretne Gundel? Nos, nyilatkozataiból kiderül, helyesnek tartaná, hogy népszavazás döntsön az olimpiáról, amelyet ha 2024-ben nem tudunk megrendezni, célozzuk meg a 2028-at. Szerinte hülyét csinálnánk magunkból, ha visszalépnénk a pályázattól, s szükségesnek tartja a pénzköltés ellenőrzését.
Megjegyzés: Gundel Takács Gábor az interjú idején még nem tudhatta, hogy szerda este hivatalosan bejelentik: Magyarország visszalép az olimpiai pályázattól.