<p>Összegyűjtöttük a brit királyi udvar álomállásait.</p>
Nagyjából 1200 ember áll haptákban, hogy lesse a brit királyi család kívánságait. Az alkalmazottak közt van jó néhány, aki manapság már korántsem szokványos, ám annál nagyobb tradíciójú munkakört lát el. Hogy mennyire van értelmük vagy hasznuk ezeknek a posztoknak, döntse el az olvasó, de mint tudjuk, a briteknél érinthetetlen és megkérdőjelezhetetlen a monarchia intézménye, és minden, ami azzal kapcsolatos. Fura állások őfelsége II. Erzsébet udvartartásából.
A cipőfűző-vasaló
Károly walesi hercegnek három inas áll a rendelkezésére, hogy öltöztesse és vetkőztesse. Egyiküknek még az is szerepel a munkaköri leírásában, hogy ha a herceg leveszi a cipőjét, akkor kivasalja a cipőfűzőket.
A királynői cipőbetörő
Ez a munkakör 2000-ben jött létre. Az alkalmazottnak a királynő új cipőit kell hordania addig, míg be nem töri, hogy az uralkodónak már ne fájjon tőle a lába.
Uszálymester
Az egyik legrégebbi tisztség, 1215 óta létezik. Manapság inkább szimbolikus szerep – nem úgy régen, amikor a királyi családnak szokása volt, hogy uszályra szállt, és a Temzén hajózott.
A főszeletelő
Nem tudni, mióta létezik ez a fontos pozíció, mindenesetre a főszeletelő dolga, hogy a királynő tányérján lévő húst felszelje.
A hattyúk gondnoka
1890-ben egy ember azt a megtisztelő feladatot kapta, hogy számolja össze, tartsa nyilván és folyamatosan ellenőrizze a Temze hattyúit. 1993-óta már ketten vannak a pozícióra, annyi munkával jár.
A király(nő) bélyegeinek őrzője
1890 óta töltik be ezt a posztot. Személy szerint II. Erzsébetnek nincs bélyeggyűjteménye, édesapjának azonban volt. Ezt a gyűjteményt hivatott őrizni a tisztség betöltője.
Az uralkodó dudása
1843-ban Viktória királynő hozta létre ezt a pozíciót. A dudásnak az a feladata, hogy minden hétköznap reggel negyedórán keresztül zenéljen a királynő ablaka alatt.