Celeb

Jordán nem viccel: stand-upos lesz

Bors

Létrehozva: 2017.04.19.

Forrás: mti

Nincs kibékülve a hazai stand-up műfajjal és annak képviselőivel Jordán Tamás, ezért hamarosan maga is színpadra áll, hogy egyedül szórakoztassa a közönséget – nem olcsó és ízetlen tréfákkal.

– Elvitathatatlan, hogy van néhány kiváló és tehetséges stand-up előadó Magyarországon, de a többségről lesújtó véleményem van – mondta a Borsnak a szombathelyi Weöres Sándor Színház igazgatója.

– Személyiség és humor nélküli emberek téblábolnak egy színpadon, és ami a legriasztóbb, hogy még ezeken is hahotázva nevetnek az emberek. Ez így nem jó. A színész és színigazgató egy véletlennek köszönheti, hogy belekóstolt az egyszemélyes show világába. – Öt évvel ezelőtt rendeztünk egy bankettet a színházban az egyik szponzorunk, egy bank kérésére – emlékezik vissza Jordán.

– Hatvan emberrel több jött el, mint amennyit vártunk, az igazgató ekkor arra kért, hogy szórakoztassuk a plusz vendégeket is. A csoportot ekkor az egyik nagyobb próbatermünkbe invitáltuk, ahol a kollégák zenéltek, énekeltek nekik, engem arra kértek, hogy meséljek vicces történeteket a színház életéről. Felmentem. Történeteket mondtam és verseket szavaltam, mert úgy éreztem, helyük van abban a közegben. A József Attila-versek avatott tolmácsolójától nem hagyományos stand-up előadást várhatunk: amikor úgy érzi, eljött az ideje, minőségi kultúrát csempész a színházi sztorik közé.

– Ez egy bizonyítási eljárás – ezzel a szöveggel kezdem a beszédemet –, azt bizonyítom, hogy a költők is stand-uposok, beszámolnak a közérzetükről, csak mondjuk Kosztolányi esetében nem hangzik el a lecsó és a banki kamat kifejezés – teszi hozzá a direktor.

– Sokadik alkalommal leszek a Magvető Caféban április 24-én, ahol a vicces történetek mellett Ady, Babits, Kosztolányi, József Attila és Radnóti verseket is mondok.

Állj fel, és mondd!

A stand-up comedy olyan szórakoztató előadás, amelyben a humorista egyedül, leggyakrabban kellékek nélkül, közvetlenül a közönséghez szólva adja elő műsorát. Itthon Hofi Gézát tartják a műfaj szülőatyjának, bár akkoriban senki nem használta a stand-up nevet. A nagy előd nyomdokain lépkedve, de a sikereit meg sem közelítve dolgozott Maksa Zoltán, Nagy Bandó András. Aztán a kilencvenes években jött Fábry, aki az amerikai Saturday Night Live hagyományaival ötvözte a hazai humort. Ő indította el a pályán a Showder Klub fiataljainak többségét.
Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek