Celeb

Nyaralva dolgozott Bujtor és Kern

Bors

Létrehozva: 2017.04.30.

Bud Spencer maga ajánlotta Bujtor Istvánnak, hogy forgasson bunyós, vér nélküli, humorban gazdag akcióvígjátékot, amikor bemutatták neki magyar szinkronhangját. Spencer akkoriban már javában osztotta a pofonokat Terence Hill-lel, a sikerük megkérdőjelezhetetlen volt, így a tanácsa előbb gondolkodásra, majd cselekvésre ösztönözte Bujtort, aki külső adottságaiban is hasonlított olasz kollégájára. A színész végül papírra vetette az Ötvös Csöpi-filmek első részének történetét. Sokan szkeptikusan fogadták a magyar bunyós vígjáték megszületését, de az 1981-es bemutatót hatalmas várakozás előzte meg. A kétkedőknek nem lett igazuk, Ötvös Csöpi és Kardos doktor kettőse sikerre vitte A Po­gány Madonnát, amelyet újabb részek követtek.

– Beleszólhattam a forgatókönyvbe, sőt bizonyos jeleneteket, poénokat én írtam Kardos doktor számára – mesélte érdeklődésünkre a nyomozó megformálója, Kern András.

Az Ötvös Csöpi-sztori

Csöpi a balatoni régió egyik legjobb nyomozója, de karakán viselkedése miatt sokszor meggyűlik a baja feletteseivel. Kardos doktor egy tudálékos, ám fantáziátlan rendőr, aki állandóan Csöpi segítségére szorul. A Pogány Madonnában a tihanyi apátság múzeumából lovasítják meg a Pogány Madonna szobrát. A nyomozás során láthatunk vitorlázást, autós üldözést, nagy pofonokat és a sikerhez nélkülözhetetlen gyerekszereplőt. Az első részt Az elvarázsolt dollár, a Csak semmi pánik, a Hamis a baba, majd a 2000-es évek elején a háromrészes Zsaruvér és csigavér című film követte.

– Mindig nagy örömmel mondtam igent a felkérésre, nagyon élveztem a közös munkát Pistával. Ő nagy vitorlázó volt, engem is többször kivitt a vízre, tanítgatott. Mondjuk úgy, kicsit megtanultam. Kern úgy emlékszik, csak remélték, hogy poénjaikat megértik majd a nézők, és szerencsére így történt. A forgatások alatt összekötötték a kellemest a hasznossal: keményen dolgoztak, de amint a kamerák leálltak, a stábtagok elengedték magukat, és nemegyszer az egyik hí­res balatonfüredi csárda felé vették az irányt.

– Szólt a cigányzene miközben ettünk, ittunk, jókat beszélgettünk. Felejthetetlen pillanatok voltak – meséli már Gór Nagy Mária. A színésznő több Ötvös Csöpi-filmben is felbukkant, A Pogány Madonnában bűnöző volt, de később rendőrségi titkárnőként, majd zsaruként is láthattuk. Az ő életében minden tekintetben hatalmas változást hozott a film, hisz Szurdi Miklóssal kötött házassága akkoriban ment tönkre, és jó barátja, Bujtor István egyfajta terápiának szánta Gór Nagynak a munkát. Nem sokkal később megismerkedett második férjével, Gulyás Budával, akit aztán később operatőrként csatlakozott Bujtor stábjához.  

Érdekességek a filmről

A korabeli hivatalosságok nem engedték, hogy a gyilkos magyar állampolgár legyen, a nyelvi akadályok miatt külföldi sem lehetett, így kompromisszumot kötöttek: külföldre szakadt magyar lett a fő gonosz.

A rendőrök nem akartak együttműködni a stábbal, míg fel nem kérték a megfelelő belügyminisztériumi elvtársat a film szakértőjének. l Azért, hogy elkerüljék az elvtárs megszólítást, becenevet kaptak a szereplők (Csöpi, Doktor, Szivar…)

Német mintára állították elő a pofonok hangjait. Disznóhúst püföltek a hangstúdióban.

A szobor, a Pogány Madonna kitalált ereklye, gipszből öntötték. Jelenleg Bujtor fia őrzi.

Az autós üldözési jelenetnél a karambol véletlen volt, de benne maradt a filmben. A kocsi bérelt volt, ki kellett fizetni.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek