A KFT zenekar frontemberéről köztudott, hogy régóta foglalkozik keleti tanokkal. Buddhista, hisz az ima gyógyító erejében és a lélekvándorlásban. Pontosan tudja, mi volt előző életében.
Forrás: MTI
A zenészt a Sláger FM-en GPS című műsorában kérdezte Geszti Péter a buddhizmusról.
– Már gyerekkoromban is éreztem, hogy valami más van, mint ami materialista szempontból be van állítva – magyarázta a Borsnak András, hogyan került kapcsolatba a buddhizmussal. – Huszonnyolc, huszonkilenc éves koromban rátaláltam a buddhizmusra a gyakorlatban is. A meditáció hatására, elmélyült tudatállapotban jobban feljönnek olyan emlékképek, amiket egyébként elzár előlünk a tudatunk.
András szerint azért van olyan tudatállapot, amikor jó, ha előjönnek emlékek.
– Az előző életemben német frontszolgálatos orvos voltam – mondja. – Onnan tudom például, hogy milyen a máj anatómiája, pedig sosem tanultam. Kutatóorvos voltam, azt vizsgáltam, hogy lehet elállítani a máj vérzését varrás nélkül. Valami hártyát tapasztottam rá, ilyesmivel szórakoztam. Mivel kutatóorvos voltam, koncentrációs táborba akartak küldeni, hogy embereken kísérletezzek. Nemet mondtam, mire bosszúból kiküldtek a frontra. Lelőtt katonák életét igyekeztem megmenteni. Akkor mindössze 41 évet éltem. 1905-ben születtem és 1946-ban haltam meg morfium-túladagolásban. Kilenc évvel később születtem újra. Ebben az életemben újra találkoztam egy nálam tíz évvel fiatalabb férfival, akit a fronton kezeltem, és emlékezett rám. A folyamatos fejlődés irányába megyünk, végül teljesen megvilágosodott lénnyé válunk, ez lesz az út vége.
Soma Mama Gésával ellentétben, aki elment és megtalálta az előző reinkarnációja sírját Csehországban, András nem kutatja az előző életeit.
– Pszichológusok végeznek regressziós hipnózist, de nekem meditáció közben, megváltozott tudatállapotban jöttek elő ezek a képek. Erőszakkal nem szabad előhívni, nem véletlenül vannak elzárva. Nehéz a határokat átlépni, de amit lehetségesnek tartasz, az lehetséges is.