Rettentő csúfság esett meg a világszerte híres vegán, Steiner Kristóffal: húst árulnak nevét viselő, büfékocsivá átalakított vegán kisbuszából.
Steiner Kristóf nyomban kiszállt a bizniszből amikor meghallotta, hogy tudta nélkül csirkehúsos ételeket is árulnak vegánételekre specializálódott streetfood kisbuszából.
– Ismerőseimtől értesültem, hogy vegáncsoportokban azt taglalják, hogy csirkét árul a Kristóf Konyhája kisbusz. Ránéztem az udvar oldalára, és nem hittem a szememnek! Elindult egy új bisztró a buszban csirkeraguval és társaival, vegánopciókkal! A Food Truck Udvar tábláján továbbra is kinn van a nevem, az udvar Facebook-oldalának borítóképén továbbra is Kristóf Konyhája várja a vegánokat. Mondanom sem kell, hogy ettől a ponttól sem a buszhoz, sem az udvarhoz, sem a projekten dolgozó üzletemberekhez nincs semmi közöm – azon kívül, hogy sok sikert kívánok nekik, és búcsút intek – szögezte le a tévés műsorvezetőből lett gasztroblogger.
– Ahogy a hír felröppent, máris találgatni kezdték egyesek, hogy igazából közöm sem volt a buszhoz, csak a nevemet adtam – jó pénzért. Még egyszer elmondom, hogy a könyvem eladásából befolyó összegen kívül soha nem kerestem pénzt a Robur létezéséből, a nevemet pedig azért adtam, mert a projektet sajátomként kezeltem. Az én receptjeim, az én ízlésvilágom, az én menüm töltötte meg élettel a buszt, és örömmel adtam teret más, tehetséges vegánétel készítőinek. Bár kimagaslóan sokan jártak hozzánk, fél év alatt sosem jutottunk el arra a pontra, hogy a bérleti díj és a busz üzemeltetése rentábilis legyen, miközben minden, az udvartól független projektünk nyereséges volt – magyarázta Kristóf, hozzátéve, hogy a csalódás ellenére máris új vállalkozáson töri a fejét, amelyben viszont kizárólag olyan emberekkel dolgozik majd együtt, akikben a távollétében is maximálisan megbízhat.
– Meggyőződésem, hogy például Jamie Olivernek számos olyan étterme van világszerte, ahol még életében nem járt, mégis világszínvonalú, és képviseli Jamie világát. Soha nem fog megtörténni, hogy száz helyen leszek képes egyszerre főzni több száz embernek, az pedig nem inspirál, hogy életem végéig egy konyhában álljak egész nap és egy városban, egy étteremben süssek-főzzek. Az inspirál, hogy a főztömmel hidakat építsek ember és ember, ideológia és eszme között, és az, hogy az étellel, főzéssel kapcsolatos viszonyomat, az élet szeretetét és ünneplését megoszthassam bárkivel, bárhol. Ezért pedig sem a foodie-turnékról, sem a gyökértelen „vándor cigány” létről nem mondok le, de a Kristóf Konyhája projektről sem. Csakazértsem! – szögezte le Kristóf.