<p>Több százezer követő a közösségi oldalakon, turné turné hátán, állandó szereplés a leghíresebb amerikai tévéshow-kban. Zsuzsanna Eva – vagy ahogyan az Egyesült Államokban ismerik ZZ Ward – elképesztő népszerűségnek örvend az USA-ban.</p>
A Popcrush.com portál újságírója Amerika egyik legjelentősebb énekesnőjének nevezte. Magyar származása ellenére itthon mégis alig ismerik a 31 éves szőkeséget, pedig több, hazánkban is ismert sorozat epizódjának betétdalát felénekelte, az MTV-n futó Kínos és a Csinos kis hazugságok című sorozatban is hallhatták.
ZZ önmagát countryénekesnek tartja, de a soul, a jazz és a blues műfajába is besorolható a zenéje. Kalap nélkül fel sem lép a színpadra, a fejfedő lett a védjegye. – A szakításokból és a csalódásokból merítek ihletet a zenémhez. Néha nehéz újra átélni, ami velem történik, ilyenkor nagyon dühös leszek. Olyan érzés, mintha háborúznék. Persze velem együtt sokan ódzkodnak tőle, hogy a magánéletükből túl sokat osszanak meg, hiszen az elvonná a rajongók figyelmét a munkáról, ha azonban nem az életből építkeznék, nem lennék hiteles – mondta el a Popcrush.com-nak adott interjújában.
Zsuzsanna édesanyja és nagymamája után kapta a nevét. Nagyszülei épphogy el tudtak menekülni Magyarországról az Egyesül Államokba a nácik elől, így édesanyja már a tengerentúlon nőtt fel. Többi rokona a holokauszt áldozata lett. Mint mondja, magyar származásáról mindig is tudott, de családi tragédiájáról – több rokona életét vesztette a holokauszt alatt – mindössze 27 éves korában szerzett tudomást.
A szőke szépség idén májusban ment férjhez.
Az 1930-as évekre elsősorban gazdasági megfontolásból közel harmincötezer magyar próbált meg új életet kezdeni a tengerentúlon.
Az 1940-es években a magyar lakosság létszáma amúgy is megsínylette a második világháborút, amely miatt – becslések szerint – százezrek hagyták itt az országot. Az 1956-os forradalom és szabadságharc hatására több mint kétszáztizenhétezren vándoroltak ki, de az események hatása az 1970-es évekig kitartott. A nyugati országok a további, a szovjet vezetés elől menekülő tízezreket fogadtak be.