Idegen számára az új élet, és még mind a mai napig nem szokta meg, hogy otthon van a vasárnapi ebédeknél. Nem tagadja, a felesége a főnök a családban, aki új könyve írásában is támogatta.
Tizenkilenc évig nem volt szabad hétvégéje a Tények miatt. Megszokta már, hogy otthon van a vasárnapi ebédeken?
A jót könnyű megszokni, de még mindig szombat délben bekattan, hogy indulnom kell híradózni. Mindennek megvan az előnye és a hátránya, tény, hogy a híradózás rengeteg időt vett el a gyerekeimtől, vágytam arra, hogy többet lehessek a családommal. Még egy kicsit szokatlan érzés, hogy ráérek elmenni velük kirándulni vagy wellnessezni. Szeretem az új életemet.
Hogy áll a korán keléssel?
Egyáltalán nem esik nehezemre. A Mokka miatt öt órakor kelek. Kezd kialakulni egy új rituálém: munkába indulás előtt az első kávémat a kislányom ágyánál iszom meg, miközben nézem, ahogyan alszik.
Annácska kire hasonlít jobban? Önre vagy az édesanyjára?
Azt hiszem, inkább az anyukájára. Ha például játszunk vagy olvasunk, és máshova teszem vissza a könyvet, fel van háborodva, hogy annak nem ott a helye. Ugyanolyan rendszerető mint az anyukája. A kék szemét viszont tőlem örökölte.
Ezek szerint ön az engedékenyebb?
Bizony, én vagyok a gyengébb. Timi, a feleségem képviseli a rendszert az életünkben, különben káosz lenne, mert én mindig mindent megengednék magunknak! Balázsnak például engedném, hogy este tíz óra után legózzon még egy kicsit. De jön a feleségem, és szól, hogy bizony takarodó, mert másnap iskola.
Nyáron rádiós műsorvezetőként debütált, nemrég pedig kiadott egy regényt. Mikor volt ideje írni?
Nagyjából tíz éve volt bennem egy gyötrő érzés, hogy meg kellene írnom ezt a történetet, amely egy anya-fiú kapcsolatról szól. Mivel sokat forgattam huszonévvel ezelőtt, a délszláv válság idején délen, tökéletesek voltak hozzá az élmények és az impulzusok, így egy háború adott keretet a történetnek. A Mokka és a rádió közötti órákban, illetve este írtam. Hálás vagyok a feleségemnek, amiért ilyen türelmes volt velem abban a két hónapban.
Háborús történetet írt?
Nem nevezném annak, a Misu háborúja inkább egy mély lélektani dráma. Nem arról van szó, hogy kiírtam magamból terápiás jelleggel azt, amit láttam. Inkább csak keretet adtam a középpontban álló kapcsolatnak.
Bevonta a feleségét az írásba?
A fejezetek vége felé olvastam fel neki részleteket. Sokszor elcsuklott a hangom közben, mert annyira érzelmes, megható részek vannak benne. Aranyos volt egyébként, képkereteket vásárolt, és beletette a könyv leadási határidejét, amiket aztán a lakás több pontján kitett, hogy szembetaláljam magam a dátummal. Amikor ment a A Nagy Duett, akkor pedig minden héten kinyomtatta a megtanulandó dalok szövegeit, és kiplakátolta velük az egész lakást. Még a vécé ajtajáról is a dalokat tanultam.
Fia, Balázs az első házasságából született. Annával milyen testvérek?
Szerintem mindent elmond a kapcsolatukról, hogy Annácska még tanulni is alig hagyja, mert konkrétan dörömböl a szobaajtón, hogy engedje őt be. A fiam még a házi feladatát is gyakran úgy írja, hogy Anna ott ül az ölében.
Lesz kistestvérük?
Akár lehet is majd később. A feleségem azt mondja, nem vagyok még öreg.
1970-es évek
1971. március 17-én született Budapesten
1980–90-es évek
Diplomáit az ELTE magyar-angol, illetve média szakán szerezte. Közben elvégzett egy európai uniós mesterkurzust Hollandiában. 1992-ben került a Magyar Televízió Híradójához, majd öt évvel később a TV2-höz.
2000-es évek
Körülbelül öt évig vezette a Jó estét, Magyarország! című műsort. Pont tíz évvel ezelőtt megjelent első könyve, a Pilátust játszani. Megszületett kisfia, Balázs.
Napjainkban
2015-ben megérkezett második gyermeke, Anna. Otthagyta a Tényeket, hogy csak a Mokkát vezesse. Emellett a Jazzy rádióban is hallható