Tizenhárom éves lett, vagyis kamaszkorba lépett a Jóban Rosszban című sorozat. 2005-ben az egész ország azt találgatta, vajon mire készülhet a TV2, miután figyelemfelkeltő óriásplakátjai elárasztották a hirdetőoszlopokat. A csatorna lassan csepegtette az információkat, így eltartott néhány hétig, mire kiderült: napi sorozat készül, amely ráadásul a fehérköpenyesek izgalmas világába kalauzolja a nézőket.
Gazdag Tibort a nézők a Csillagvirág Klinika nagyra becsült orvosigazgatójaként szerették meg, akinek nemcsak az állásáért, hanem sokszor az életéért is harcolnia kell, mert időről időre rálép Csillagkút maffiózóinak a tyúkszemére.
– Eredetileg Mihályfi Balázsnak szánták Pongrácz doktor szerepét, de ő nem vállalta. Én örülök, hogy ezt kaptam, és nem egy erőszakosabb figurát – mesélt a kezdetekről Gazdag Tibor.
A színész azt is elmondta, a vér látványától ugyan nem volt rosszul, de semmi egészségügyi rutinja nem volt, így rászorult azoknak a szakembereknek a munkájára, akik megtanították neki a szakszerű mozdulatokat. Az 53 éves színész a kollégáival együtt kezdetben maximum egy-két évet adott a sorozatnak, legmerészebben az egyik stylist tippelt, ő öt évet jósolt a Jóban Rosszban-nak. Mindannyian tévedtek.
Ha nem is Pongrácz doktorként, de előbb a maffiózó Fehér Richárdként, majd annak katonaorvos ikertestvéreként, Konrádként végül Mihályfi Balázs is beköltözött Csillagkútra.
– Körülbelül öt hónappal a sorozat indulása után ismét megkerestek a producerek, és ezúttal sikerült megállapodnunk a szerződtetésemről. A negatív karaktereket egyébként is jobban szeretem. Menet közben egy évre elküldtek a sorozatból, de aztán a saját ikertestvéremként tértem vissza – mondja Mihályfi, akinek a legemlékezetesebb forgatási jelenete is „önmagához” kötődik.
– Lelőttem a testvéremet, vagyis magamat. Speciális technikával vettük fel az eseményt, kilencórás munka volt, mire mozdulatról mozdulatra két karakterrel eljátszottam, hogy lelövöm magam, mindezt télen egy hangárban. Emlékezetes nap volt.
A kezdő színészcsapatból már csak nagyon kevesen maradtak a stábban. Gazdagon és Mihályfin kívül Madár Vera és Jánosi Dávid számít eredeti „bútordarabnak” Csillagkúton.
A Csillagvirág Klinikát Csillagkúton, egy kitalált városban alapította dr. Pongrácz Péter és húga, dr. Pongrácz Réka. A kórház jó üzletnek bizonyult, időközben többször is megpróbálták átvenni Pongráczéktól az irányítást, köztük Fehér Richárd, az ismert maffiózó is. Szívszorító pillanatokból, izgalmakból nincs hiány. Csillagkúton zajlik az élet, az ott lakók törzshelyének számít egy étterem és egy kisbolt is. A város képéhez szorosan hozzátartoznak Bodolaiék is, akik nélkül a város nem lenne ugyanaz.
17 állandó szereplővel indult a sorozat. Őket 900 jelentkező közül választották ki.
A castingokon az a Somorjai Tibor is részt vett, aki korábban a konkurens csatorna napi sorozatának egyik főszereplője volt, ám karaktere halálos balesetet szenvedett.
A stáb merész forgatókönyvírókkal dolgozik. Nem egyszer előfordult, hogy meglepő, véres fordulatokkal egyszerre több szereplőt is likvidáltak, vagyis halálesetből volt bőven Csillagkúton.
Naponta átlagosan 70 ember dolgozik azon, hogy a munka zökkenőmentesen folyjon.
Az öltöztetők soha, egyetlen jelmezt sem dobnak ki, mert nem lehet tudni, a jövőben mikor lehet szükség rájuk.
A színészek egy héttel az adott jelenet forgatása előtt kapják kézhez a forgatókönyvet.
Egy jelenet rögzítésére 25 perc áll a stáb rendelkezésére.
A producerek igyekeztek több húzónevet is szerződtetni a produkcióhoz. Hosszabb-rövidebb időre Haumann Péter, Gregor Bernadett, Liptai Claudia, Tallós Rita, Létay Dóra, Szabó Zsófi, Ullmann Mónika, Damu Roland, Száraz Dénes, Szolnoki Tibor, Gesztesi Károly, Csuja Imre is tagja volt a stábnak.