A díjak mellett a zaklatás volt a fő téma a BAFTA-gálán. Szinte mindenki feketében érkezett a rangos díjátadóra, még Katalin hercegné is kijátszotta a rendszert.
Temetésre emlékeztetett a vasárnapi BAFTA-gála, azaz a Brit Film- és Televíziós Művészeti Akadémia-díjátadó. A Golden Globe-gálához hasonlóan ezúttal is fekete ruhát vártak el a szexuális zaklatások áldozataira való tekintettel. A legtöbben Katalin hercegné ruhájára voltak kíváncsiak. Vilmos herceg mindig divatos felesége nehéz helyzetben volt, ugyanis a királyi palota etikettje szerint nem mutathatja ki nyilvánosan egyetértését egy ilyen mozgalommal, ha viszont nem feketében jelenik meg, azt hihették volna, nem áll ki az ügy mellett. Kate megtalálta az arany középutat: sötétzöld estélyiben jelent meg, amit fekete övvel és fekete kistáskával dobott fel.
A zaklatás felszámolásáról szóló lelkesítő beszédek most sem maradtak el, a pontot az i-re Emma Watson tette fel: 350 millió forintot adományozott a Time’s Up nevű alapítványnak, és aláírta a munkahelyi zaklatások felszámolására indított petíciót is. A nők jogait éltető mozgalmak még nem értek célt, a kategóriák jelöltjeinek csupán 20 százaléka volt nő.
A londoni gála főszereplői mégiscsak a díjak voltak. A legtöbb kitüntetést a Három óriásplakát Ebbing határában című film vihette haza. Kilenc jelölésből ötöt váltott díjra, a legjobb brit film, a legjobb eredeti forgatókönyv, a legjobb forgatókönyvíró (Martin McDonagh), a legjobb női főszereplő (Frances McDormand) és a legjobb férfi mellékszereplő (Sam Rockwell) kategóriában is taroltak. A legesélyesebbnek A víz érintése című drámát tartották, ám az csupán három díjat kapott. Az Oscar-díjra is esélyes film, a Legsötétebb óra pedig a főszereplőjének, a Churchillt megformáló Gary Oldmannek hozott díjat. A rendezvényen részt vett Vilmos herceg is (aki a filmakadémia elnöki tisztségét is betölti), s bejelentette: BAFTA-tagságot kap Ridley Scott rendező.