Celeb

Hivatalos: pszichopatának nevezhető Hajdú Péter

G. Sz.

Létrehozva: 2018.04.26.

<p>Ilyen se volt még, hogy a tekintélyes bírói testület tegyen igazságot a celebek marakodásában. Felháborodott és bíróságon keresett jogorvoslatot Hajdú Péter, amikor a tévés kritikus személyiségzavarosnak titulálta. Ám az Alkotmánybíróság szerint egy közszereplőnek el kell fogadnia mások véleményét.</p>

Forrás: DFP

Meglehetősen rossz idők járnak Hajdú Péterre. Két éve a Sarka Katával kötött házassága futott zátonyra, majd a karrierjében kapott sorozatos mély­ütéseket. Előbb a TV2-től, majd nemrég az ATV-től kényszerült nem túl dicsően távozni, közben pedig még a NAV nyomozói is vizsgálódnak a korábban általa irányított Frizbi Entertainment Kft. TV2-vel kötött szerződései miatt.

Szerdán pedig jött az újabb pofon, mivel a Puzsér Róberttel folytatott, évek óta húzódó jogi háborút végleg elvesztette. Az utolsó gyomrost Hajdú gyakorlatilag saját magának vitte be azzal, hogy a Puzsér Róberttel folyó ügyében az Alkotmánybírósághoz fordult azzal a panasszal, hogy a bíróságok tévesen minősítették őt olyan közszereplőnek, akinek fokozottabb a tűrési kötelezettsége, hiszen ő nem politikus és nem gyakorol közhatalmat.

Szerdán viszont a taláros testület friss határozatában pontosította a közszereplői minőség megállapításának szempontrendszerét a két médiaszereplő nyilvánosság előtt zajló vitájában. A sérelmezett közlések véleménynyilvánításnak minősülnek, és nem alapoznak meg személyiségi jogsértést, különös tekintettel arra, hogy a véleménynyilvánítás körében a közszereplők tűrési kötelezettsége tágabb.

Mint ismert, Hajdú korábban azért indított peres eljárásokat a szintén országosan ismert Puzsér ellen, mert az újságíró-kritikus egy közösségi portálon „pszichopatának” nevezte őt, majd a közéleti tevékenységét érintő kritikák miatt a Hajdú által indított peres eljárásokat Puzsér „egy média­pszichopata jogi terrorjának” titulálta.

– Olvastam a hírt és büszkévé tesz, hogy bár Magyarországon nincs precedensjog, az élő jogba is bekerült a Hajdú Péter elleni kulturális harc, illetve az a jogi terror, amit ő folytatott ellenem – magyarázza a Borsnak elégedetten a kritikus, akinek egyébként fogalma sem volt arról, hogy Hajdú az ügyükkel kapcsolatban alkotmányjogi pa­nasszal élt.

– Az Alkotmánybíróság döntésének nyomán a jogrendszerünk kinyilvánította, hogy igazam volt, Hajdú Péter közszereplő, köteles a rá vonatkozó kritikát elfogadni és a jog eszközével többé nem üldözheti azt.

Puzsér ezzel a döntéssel úgy érzi, végleg megnyerte a Hajdú Péter elleni persorozatot.

Hajdú viszont azt állította a Borsnak, nem is tudott arról, hogy ügyvédje továbbvitte ezt az ügyet az Alkotmánybíróságig, ugyanakkor a végső döntés aggasztja.

– Azt gondolom, nincs nagy relevanciája ennek a döntésnek az én életemben, de szerintem megálljt kellene bizonyos dolgoknak parancsolni. Vagy tényleg ebbe az irányba megyünk, hogy mindenkit pszichopatának lehet nevezni, aki a médiában szerepel? Ezek szerint én is nevezhetném Puzsér Robit pszichopatának, de nem teszem. Az emberi méltóság védelmére sokkal jobban oda kellene figyelni, és nem tesz jót a közbeszédnek, ha az Alkotmánybíróság által is legitimálva vannak ezek a sértő kifejezések, és nyilván túlélni, de ez nem jó irány – mondta Hajdú.

Egyedi mérlegelés

Az Alkotmánybíróság döntése értelmében a közszereplői minőség megállapítása mindig egyedi mérlegelés kérdése, illetve nem az érintett státusza a meghatározó, hanem az, hogy a közügyeket érintő nyilvános vitában önkéntes elhatározása folytán vált-e a közélet alakítójává.
Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek