<p>Nagyon megijedt az énekes, amikor kiderült, pitvarfibrillációja van. Azonnal kórházba került, ahol gépre tették.</p>
Drámai pillanatokat él át Tilinger Attila, miután szívritmuszavar, konkrétan pitvarfibrilláció lépett fel nála, amely hosszú órákig nem enyhült. Az énekes hónapokkal ezelőtt az egészséges életmódot választotta: leszokott a dohányzásról, nem iszik alkoholt, valamint koffeintartalmú italokat, áttért a paleo étrendre és hetente háromszor tizenöt kilométert fut. Épp a futás szervezetére gyakorolt hatásának ellenőrzése miatt szerzett be egy saját EKG-készüléket, ami azon az ominózus napon jelezte a bajt.
– Április 9-én tört rám az első roham, az EKG szerint azonnal orvosi ellátásra lett volna szükségem. Tíz perc elteltével elmúltak a panaszaim, így az egészet a fáradtságnak tudtam be – kezdte kálváriája ismertetését Attila. – Az elmúlt két-három hónapban rendkívül sokat dolgoztam, öt ember munkáját végeztem. Előfordult, hogy hajnali négy órakor még, reggel kilenc órakor már a számítógép előtt dolgoztam.
Az énekes élete pár napra visszatért a normális kerékvágásba, így gőzerővel készítette Házibuli Attilával című műsorát is, de hamarosan újabb, még ijesztőbb rosszullét tört rá.
– Azt éreztem, mintha a szívem ki akarna ugrani a helyéről, és összevissza kalapálna. Egy óra múlva sem enyhültek a tünetek, kórház lett a vége. Azonnal vért vettek és egy olyan gépre kötöttek, ami minden értékemet figyelte – mesélte az énekes, aki igazán azért rémült meg, mert tünetei 48 órán keresztül fennálltak.
A hangzatos nevű pitvarfibrilláció, vagy pitvarremegés a leggyakoribb szívritmuszavar. A szív nem ritmusosan húzódik össze, mert a ritmust szabályozó úgynevezett szinuszcsomóban túl sok elektromos impulzus keletkezik. Lehet folyamatos, átmeneti és ismétlődő is. Nem minden esetben okoz konkrét tüneteket, de egyes esetekben már az első tünet is lehet halálos, például ha a pitvarfibrilláció miatt kialakult vérrög agyi keringési zavart, stroke-ot okoz. További tünetei lehetnek a heves, rendszertelen szívdobogás, mellkasi fájdalom, gyengeség, fáradtság, levertség, szédülés, eszméletvesztés, légszomj, megmagyarázhatatlan verejtékezés, szorongás, félelemérzet.
Az orvosok teljes körű kivizsgálást indítványoztak, és kiderült, a pitvarfibrilláció időnként kamrai extrákkal is társul, a kiváltó okok azonban rejtve maradtak. A szakemberek szigorú szabályokat hoztak, amelyekkel Attila élete fenekestül felfordult.
– Minden stresszt ki kell zárni az életemből, sokat kell pihennem, gyógyszereket szednem. Egy hónap múlva lesz egy kontrollvizsgálatom, akkor kiderül, javult-e az állapotom, és talán az is, mi okozza a bajt. Nem vagyok életveszélyben, de vigyáznom kell magamra. Most nincs munka, sport, stressz, korán fekszem, mindig kialszom magam és szedem a gyógyszereket – vallotta be Tilinger. – Megijedtem, de már jól vagyok, és tanultam a leckéből.