Celeb

B. Tóth László még ma is röhög a Calypsón

GG

Létrehozva: 2019.05.19.

<p>A Calypso Rádió volt az első Magyarországon működő kereskedelmi rádió. Harmincéves lenne a csúcsokat felállító adó.</p>

B. Tóth László még ma is röhög a Calypsón

A szórakoztató és könnyűzenei műsorokat sugárzó adót a Magyar Rádió és a Multimedia Organisation alapította 1989-ben, az első adás május 22-én szólalt meg. Olyan ikonikus műsorvezetők dolgoztak az adónál, mint például Antal Imre, Szilágyi János, Novotny Zoltán, Molnár Dániel, Dombóvári Gábor, vagy éppen Albert Györgyi. A Magyar Rádió vezetése már hosszabb ideje gondolkodott azon, hogy egy olyan adót teremtsen, ami teljesen kiszolgálja és szórakoztatja a hallgatókat. Egy kereskedelmi adóban gondolkoztak, aminek vezetését az akkor már elismert rádiós szakemberre, B. Tóth Lászlóra bízták.

– Fantasztikus lehetőséget kaptam, olyat, amit csak egyszer kaphat életében az ember – emlékezett a főszerkesztő, B. Tóth László. – Szabad kezet kaptam a gárda összeállításában, olyan műsorvezetőket kerestem, akik munkájukkal már korábban is elismerést vívtak ki. Saját ötletekből állítottuk össze a műsort, minden- nap más és más vezette az adást. Rövid idő alatt a hallgatók megtanulták, hogy hétfőn például Kőszegi Gábor várja őket. A műsorvezetőknek soha nem szabtuk meg, hogy mennyit beszéljenek, egyetlen feltétel volt, érdekességek és különlegességekről szóljon a rengeteg zenével, régi slágerekkel fűszerezett műsoruk.

B.Tóth László kiemelte, először, mondhatni úttörőként vezették be az interaktív rádiózást, amelyben mindig főszerepet kaptak a hallgatók, akiket szinte percenként csábítottak arra, hogy telefonáljanak és kapcsolódjanak be a műsorba. Újításként vezették be a telefonos játékot is, amelyek győztesei apróbb és nagyobb ajándékokat, akár külföldi utazást is nyerhettek.

– Emlékszem, amikor egy ismert sportoló telefonált be Kőszegi Gábor műsorába, amikor Gábor már éppen lezárta volna a játékot, mert az ötvenharmadik betelefonáló sem tudta, hogy Rejtő Jenő egyik regényében mi volt a foglalkozása Jagodeknek. „Természetesen főápoló”, mondta a világbajnok, amivel egy törökországi utat nyert. De, ha a felejthetetlen Molnár Dani angol nyelvleckéire gondolok, még ma is röhögőgörcsöt kapok. De a hallgatók megőrültek érte és Daniért egy­aránt.

A Calypso Rádió csúcsokat döntött annak idején. Az első két-három évben többször is megesett, hogy egy időben egymillió-kétszázezren is hallgatták a műsort.

– Szerettek bennünket a hallgatók, és mi büszkék voltunk arra, hogy „kalipszósok” vagyunk. Bárhol megfordultunk, az első kérdés az volt, mikor kerül át az adó az egyre inkább elterjedt ultrarövidhullámra, ugyanis a középhullámon nem mindenki hallgathatott bennünket az országban. Ezért is volt meglepő és tragikus, amikor bejelentették a rádiónál, hogy vége, a hanyatló hallgatottság miatt lehúzzák a rolót – mondta még mindig keserűen a rádiós. Előbb a főszerkesztőt, B. Tóth Lászlót bocsátották el, majd 2001. november 30-án végleg elhallgatott a Calypso Rádió. Az utolsó napon négyszázezren hallgatták az adást.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek