Károly herceg brit trónörökös rokonát és vendéglátóját, Kálnoky Tibor grófot kérdeztük:
Gyakran látjuk, hogy az arisztokraták ennek a szellemiségnek mentén különböző nemes ügyekért szállnak síkra. Mondhatom, hogy hasonló gondolkodású emberek hálózatához tartozom, amely a két világháború miatt eléggé szét lett verve és megtépázódott, így egyes családtagok akár Dél-Amerikába is elkerülhettek. A közeli és távoli rokonaimmal vagy ismerjük egymást, vagy akár ismeretlenül is nagyon könnyen fel tudjuk venni a kapcsolatot, mintha családtagok lennénk. Az egyik legősibb székely nemesi család leszármazottja vagyok, akik 1252 óta vannak jelen Háromszéken. A három fiam immár a 25. generációt képviselik a családfán.
Nálunk kőbe vésett, évszázados szabály, hogy mindig a legkisebb fiú marad az ősi háromszéki birtokon. Ez történt velem is.
Németországban születtem 1966-ban, Franciaországban nőttem fel és jártam iskolába. Még a Ceaucescu-korszak legvégén ellátogattam őseim földjére. Marosvásárhelyen megismertem a későbbi feleségemet, és úgy döntöttünk, Háromszéken alapítunk családot. Személyesen nem ismertem a brit trónörököst. Egy nap hívást kaptam, hogy szívesen meglátogatna Károly herceg bennünket Erdélyben, mert hallott róla, hogy ide települtem, szakszerűen felújítom az épített örökséget, családot alapítottam és vendégházakat üzemeltetek a visszakapott ősi családi birtokon. Azóta is, immár 20 éve rendszeres vendég nálunk, sőt a családunk 1600-as években alapított zalánpataki üveghutája egyes régi épületeit megvásárolta vendégháznak, amit számára felújítottunk.
Érdeklődésünk közös, mindketten imádjuk a természetet, az épített örökséget és az egyszerű vidéki életet.