Imádja, nem titkolja, mégis kevesen tudják, hogy van egy testvére. Ráadásul Tihanyi Tóth Kinga is a színpadon dolgozik.
Egy ország ismeri Tihanyi Tóth Csabát, a feleségét, Ritát, a kisfiát, Nimródot. De azt, hogy van egy öt évvel fiatalabb testvére is, csak azóta tudjuk, hogy aktív lett a Facebookon.
– A hugicámmal, Kingával imádjuk egymást – meséli büszkén Csaba. – Öt-, hatéves lehetett, amikor tanítottam őt arra, amit az iskolában tanultam. Legnagyobb szeretetben nőttünk fel, soha egy hangos szó, vita nem volt köztünk. A Nemzeti Színház stúdiósa lettem, aztán Békéscsabára kerültem. Utánam ő is ott lett stúdiós, majd felvették a Színművészetire. Amikor onnan eljött, Győrbe került, ahol egyből három főszerepet kapott. Húszévesen Gáti Oszkárral, Tordy Gézával játszott. Primadonna és prózai színésznő volt Győrben, majd amikor megalapítottam a Tihanyi Vándorszínpadot, akkor annak oszlopos tagja lett. És a mesedarabjaink állandó írója.
Azt hihetnénk, hogy Csaba volt Kingára akkora hatással, hogy követte a pályán, de nem. Valaki más mutatta nekik az utat, erről már Tihanyi Tóth Kinga mesél:
– Hároméves koromtól színész akartam lenni. Apukánk színész, ő volt rám hatással és Csabira is. Minket úgy neveltek, hogy szeressük egymást. Csabi volt a nagy testvér, aki felépített otthon egy játék iskolát, ott tanított. Néhány évvel később a szobánkban saját színházunk is lett. Pici lakásunk volt, a bátyám karnyújtásnyira aludt tőlem. Ott felépítettünk egy színpadot, a fürdőszoba lett az öltöző. Öt-hat órás programokat állítottunk össze, volt benne vers, ének, színdarabrészlet. A szomszédok, a család hosszú órákon keresztül nézhették. Nagyon jó testvérek vagyunk, csodálatos emlékeim vannak a gyerekkoromból.
Míg Csabának voltak csínytevései, Kinga mindent elolvasott, ami a kezébe került, jó tanuló volt, versenyeket nyert. Ugyanabba az általánosba, középiskolába jártak, majd a Nemzeti Színház stúdiósai lettek.
– A Padlásban játszottunk főszerepet, ő a Rádióst Békéscsabán, én a Sünit Győrben – mond még egyezést Kinga. – Később együtt léptünk fel a Tihanyi Vándorszínpadon. A mai napig játssza a társulat, a Törpekaland című mesémet, amit ötödikben írtam. Azóta folyamatosan írok, főleg színdarabokat. Egy ideig más-más irányba haladt az életük. Kinga szerelmes lett, férjhez ment Hollandiába. – Nem tudtam ott gyökeret ereszteni, pokoli honvágyam volt, elváltam, öt év után hazajöttem. Nekem fontos volt a család, a barátok.