Jó pár évtizede, 1962 és 1996 között összesen tíz adássorozatot ért meg a Magyar Televízió máig legsikeresebb kulturális tehetségkutató műsora, a Ki mit tud?, ahol olyan, ma már Kossuth-díjas művészek tűntek fel, mint például Kovács Kati, Kern András és Koncz Zsuzsa. És persze Ungár Anikó, aki egyedi hangulatú show-ival az egész világot bejárta.
Szakmát ugyan nem váltott, de ma már nem nyuszikkal és kalapokkal, hanem egy különleges szemfényvesztő képességével nyűgözi le az embereket – és a tudatalattijukat. Pedig maga sem gondolta, hogy hetvenévesen is varázsolni fog. Anikó a Madách Színház újraéledő Ki mit tud? versenye kapcsán mesélt lapunknak a saját tapasztalatairól.Nem gondoltam, hogy még ilyenkor színpadon leszek, de felfedeztem a mentálmágiát, a gondolatátviteli bűvészet technikáját, és bejött, szeretik az emberek
– avatott be minket Anikó a legújabb képességébe.
– A mai ember számára a bűvészet már közel sem olyan titok, de ez nem is baj, hiszen nagyszerű vívmányokra tettünk szert, amire ez idáig nem volt lehetőségünk. Az emberek szeretnek hinni a csodákban. Mindig kell valami kapaszkodó az életben. Olyan, mint a hit.
Ha van valami megfoghatatlan, akkor arra kíváncsiak, és szeretnék megérteni – meséli nekünk a mágiájának legérdekesebb tényét. Anikó egyébként eredetileg színésznő szeretett volna lenni, a bűvészet sokáig nem volt érdekes számára, ugyanis apukája amatőr mágus volt, így számára mondhatni unalmas volt ez a szakma, hiszen minden fogást ismert.
– Nem is volt akkor női figurája a bűvészszakmának, világ szinten sem. Általában csak asszisztensként voltak hölgyek a színpadon: a nő, aki átvette a kalapot, és kendőcskét lebegtetett. Számomra idegen volt. Aztán rájöttem, hogy amit utáltam, az mégiscsak jó. Nagyon élveztem, hogy felismertek az utcán. Elindított az életben, és már nem akartam a színművészetire jelentkezni – folytatta nevetve Anikó, akit 1963-ban fedeztek fel a Ki mit tud? versenyén.