Chuck Norris
Több küzdősport – tangszudó, tékvandó, sito-rju, dzsiudzsicu – fekete öves mestere és bajnoka. Bruce Lee 1972-es filmjében, a Sárkány útjában figyelt fel rá a közönség. A Delta kommandó, a Magányos farkas vagy a Walker, a texasi kopó pedig igazi akcióhőssé avatta. Nem csoda, hogy Sylvester Stallone 2012-ben beválogatta a Feláldozhatók 2. veteráncsapatába.
* * *
Gina Carano
Muay thai-box bajnok, aki a filmvásznon is karriert csinált. Első fontosabb filmje a 2011-es A bűn hálójában volt, ahol olyan férfisztárokat tanít móresre, mint Channing Tatum, Michael Fassbender vagy Antonio Banderas, de feltűnt a Deadpoolban is.
* * *
Vinnie Jones
Az angol futballbajnokság egyik legdurvább játékosának tartották a védekező középpályást, övé a leggyorsabb szabálytalanság: az 1992-es Chelsea elleni FA-kupa meccsen a harmadik másodpercben begyűjtött egy sárgát. Híresebb mozijai: A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső, Szupercella.
* * *
Johnny Weissmüller
A Szabadfalván 1904-ben született sportember volt az első, aki a 100 méteres gyorsúszást egy percen belül teljesítette. Ötszörös olimpiai bajnok úszó, de vízilabdában is szerzett egy ötkarikás bronzot, emellett 67 világrekordot úszott. A 30-as, 40-es évek Tarzan-szerepei hozták meg számára a világsikert. Ezzel együtt mindig inkább úszónak, mint színésznek tartotta magát.
* * *
Dwayne Johnson
Pankrátorként mindent elért, amit csak lehetett, a WWE bajnoki övet, de többször volt interkontinentális és nehézsúlyú világbajnok is. 2001-ben, A múmia visszatér című filmben Skorpiókirályként figyelt fel rá Hollywood, és egy csapásra ő lett az új akciósztár. De bebizonyította, hogy vígjátékban vagy családi filmben is otthonosan mozog.
* * *
Jason Statham
A brit műugró-válogatott tagja volt, ám a filmezés elcsábította a medencétől. Eleinte videoklipekben tűnt fel, majd jött Guy Richie filmje, A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső, és befutott. Elsősorban akciófilmekben látjuk, de a humorát is sokszor megcsillantja, mint például a Budapesten forgatott A kémben, ahol Jude Law-val és Melissa McCarthy-val bohóckodott.
* * *
Carl Weathers
Amerikaifoci-ösztöndíjjal került egyetemre, majd az Oakland Raiders és a BC Lions színeiben lépett pályára. Már sportolóként is vállalt statisztaszerepeket, de a Rocky végképp megpecsételte a sorsát. Apollo Creed karakterében többször is visszatért, de a Predatorban is emlékezeteset alakított.
* * *
Arnold Schwarzenegger
Testépítőként 1965 és 1980 között hétszer nyerte el a Mr. Olympia és hatszor a Mr. Universe címet. Első filmszerepe az 1969-es Herkules New Yorkban volt, de csak a nyolcvanas években futott be, a Conan, a barbár még csak megalapozta a hírnevét, ami a Terminátorban ért a csúcsra. S azóta sincs megállás, hamarosan jön az új Terminátor-mozi, a Sötét végzet.
* * *
Kurt Russell
Négy baseballcsapatban is megfordult – a texasi liga vezető ütőjátékosának számított –, ám egy sérülés miatt végül búcsút inthetett a sportkarriernek. Viszont Hollywood kárpótolta, hiszen máig olyan szuperprodukciókban játszhat, mint a Volt egyszer egy… Hollywood, vagy A galaxis őrzői.
* * *
O. J. Simpson
Amerikaifocistaként egyike volt a 70-es évek legjobb futójátékosainak, kétszer is az NFL Év játékosa lett. Filmesként a Csupasz pisztoly sorozatból emlékszünk rá. Ám leginkább az ellene folyó gyilkossági per miatt, amelyben felesége és annak szeretője meggyilkolásával vádolták. S ugyan felmentették, egy rablási ügy miatt mégis rács mögé zárták. 2017. október 1-jén szabadult.