Saját fájdalma mellett kislánya bánatát is enyhíteni próbálja Liptai Claudia. Az édesanya egy új családtaggal szeretne még több szeretetet vinni Gesztesi Panka életébe.
Forrás: DFP
Gesztesi Károly hirtelen halála az egész országot megrázta, belegondolni is nehéz, hogy milyen veszteség ez közvetlen szeretteinek, családjának, gyerekeinek. Egykori felesége, Liptai Claudia a tragédia után elzárkózott a sajtó elől, de kétszer is a közösségi médiába kiáltotta fájdalmát, a temetésen pedig összeomlott. Az 56 éves korában szívinfarktusban elhunyt színészt pont ma egy hete kísérték utolsó útjára a budakalászi temetőbe. A gyász tevékeny időszaka, a temetés, a búcsúztatás szervezése, a részvétnyilvánítások fogadása véget ért. S ezzel a gyászfeldolgozásnak egy új szakasza kezdődött. Lassan vissza kell térni a hétköznapi életbe, ki kell alakítani egy életformát immár a szeretett személy nélkül. Liptai Claudiának mindez duplán nehéz, hiszen saját fájdalmán kívül édesanyaként kislányát, Pankát is segítenie kell, a 13 éves kiskamaszt, aki rajongási szerette édesapját. S a jelek szerint Claudia érző anyaként mindent meg is tesz.
Szerda délután a közösségi oldalon egy újabb poszttal jelentkezett a színésznő. A plüssmaci fotója mellett a következő szöveg állt: – Nemsokára új családtag érkezik hozzánk, Pankához. Neki válogatunk. „A kutya szeretete az idő múlásával csak egyre mélyül. Nem szűnik meg. Nem kötődik feltételekhez. Egyedül hozzánk.”
A kiírásból is látszik, hogy Claudia azon van, hogy még több szeretetet vigyen kislánya életébe. Egy kiskutya pedig játékos, ragaszkodó, csupa vidámság körülötte az élet. Minden gyerek álma.
A Bors egy szakembert is megkeresett a témában, aki elmondta, hogy egy ilyen szörnyű tragédiában mi az, ami segít a mielőbbi feldolgozásban.
– Az édesapa és a lánya közötti kapcsolat sokkal szorosabb, mint egy fiú és apa közötti, de mindkét esetben a gyászidőszak minimum egy év. Ilyenkor érdemes, ha hagyjuk, hogy a családtag feldolgozza és megélje a fájdalmas érzéseket, hisz egy nagyon közeli hozzátartozóját veszítette el. Először nem, majd fokozatosan mélyül és tudatosul a veszteség. Ilyenkor ha még fájdalmas is, de a legjobb, ha minél többet beszélünk róla és emlékezünk az elvesztett szülőre. Régi képek, utazások képeit nézegetve idővel könnyebb lehet feldolgozni a tragédiát – mondta el a véleményét Vida Ágnes gyermekpszichológus, majd azt is hozzátette, ha a gyermek nagyon magányos lesz a tragédia után és bezárkózik, jót tehet neki egy élő állat érkezése.