Fiuk vásárol be helyettük, amíg ők a kertben edzenek.
Az utóbbi napokban sokan szembesültünk azzal, hogy a túlzott felvásárlási lázban szinte sehol sem kapni élesztőt. Kenyerink és tésztáink elengedhetetlen adaléka nélkül ősi fortélyainkra kell támaszkodnunk ezekben a nehezebb időkben – erre esküszik Bódi Margó is. Az énekesnő a roma gasztronómia nagyasszonyaként is ismert, hiszen több mint 26 000 példányban adta el Bódi Margó ízvilága című szakácskönyvét. Margó most a Bors olvasóinak a cigánykenyér, más néven bodag elkészítését osztja meg.
– Régen a kenyeret helyettesítette, ugyanis a romáknak nem volt kemencéjük, nem sütöttek kenyeret. A sparhelt tetején sütötték, később, amikor már jobb tűzhelyük volt, tepsibe rakták. 10-11 éves korom óta rendszeresen készítek a családomnak bodagot nagyobb családi ünnepekre – mesélte az énekesnő, akire most gyermeke, Csabi és kedvese, Gina vigyáznak.
– Gusztira figyelünk nagyon, hiszen a korábbi szívproblémái miatt jobban kell rá vigyáznunk. Csabi és Gina vásárolnak be nekünk, amíg mi mindennap egy órát a kertben kardiózunk, hogy formában tartsuk magunkat. Guszti sokat üzen a romáknak, hogy figyeljenek magukra, tisztogassanak le mindent, hogy ne legyenek betegek. Egy vicces hagymakihívást is népszerűsít az interneten, hiszen tudjuk, hogy abban is sok a vitamin, és erősíti az immunrendszert – mesélte Margó.
Hozzávalók: 1 kg liszt * 2 kanál zsír * 1 teáskanál szódabikarbóna * 1 csomag sütőpor * só, víz
Elkészítése: A megszitált lisztet beleöntöm egy tálba, hozzáadom a sót, a szódabikarbónát, a sütőport. Annyi vizet adok hozzá, hogy közepes állagú tésztát kapjak. Jól kigyúrom. Megfogom a tésztát, kifordítom, megkenem egy kanál zsírral, majd visszafordítom, újra összegyúrom. Ezt a műveletet újra megismétlem. Jól összegyúrom, kizsírozott, lisztezett tepsibe helyezem, és kézzel a tepsi formájára alakítom, hogy teljesen kitöltse. Késsel négyzeteket vágok a nyers tésztába, mert így könnyebb lesz a megsült tésztát darabokra tördelni.
180 °C-os előmelegített sütőben aranybarnára sütöm.