A műsorvezető úgy próbál segíteni, hogy Maradj otthon – Karanténnaplók Joshi Bharattal címmel műsort készít az interneten. Tóth Vera, Németh Lajos, Oszvald Marika már igent mondott arra, hogy az otthonából beszélgessen a műsorvezetővel Skype-on.
Még a koronavírus elterjedése előtt veszítette el a tévés munkáját, de Joshi Bharat nem adja fel, új műsorral tér vissza.
– Ebben a helyzetben is kreatívnak kell maradni – magyarázza döntését Joshi.
– Azt találtuk ki, hogy Skype-interjúkat készítek az internetre, ami kordokumentum lesz a jelenlegi helyzetről. Hírességekkel beszélgetek arról, hogy mit éreznek, hogy bírják a bezártságot, az anyagi bizonytalanságot, hogy nem ölelhetik meg a szeretteiket. Nem lehet személyesen találkozni, ezért csináljuk Skype-on. Úgy beszélgetek hírességekkel, hogy nem stúdióban vagyunk, hanem a saját lakásunkban. Senki nem szól bele, mindegy, milyen ruhában vagyunk, milyen a hajunk, nem kell sminkelni, úgy zajlik, ahogy adja az élet. Minden híresség a lakásából beszél a félelmeiről, szorongásairól – folytatja a műsorvezető, aki több adást is felvett.
– Kedden indul a sorozat, Németh Lajossal, Oszvald Marikával, Tóth Verával, Stohl Lucával, Csepregi Évával már beszélgettem, sok jó interjú elkészült. Kötetlen, a valóságot tükröző kordokumentum lesz. Egyre nehezebb idők jönnek, komoly feladat a lelki egyensúly megtartása. Remélem, egyre többen nézik majd, mert ez egy üzenet, hogy tudják, nincsenek egyedül, másoknak is nehéz. Mindenki fél az ismeretlentől – véli Joshi, aki azt is elárulta, nem minden beszélgetőpartnere látja borúsan a mostani helyzetet. Az egyik vendége például azt mondta, jó lenne, ha betegség nélkül, de öt évente egy hónapra ugyanígy leállna a világ, hogy a Föld levegőhöz jusson.
– Ez figyelmeztetés! Nem vagyunk ártatlanok, nem mondhatjuk, hogy kiszúrt velünk a természet. Ugyanúgy benne vagyunk: kizsákmányolunk, hamis boldogság, csecsebecsék után rohangálunk. Most kiderült, hogy minek van értéke. Ezt vedd meg, azt vedd meg, fogyjál le, hízzál meg, ezt csináltasd meg, mert ahogy vagy, az nem jó. Közben elfelejtettük, kik is vagyunk. Senki sem örül a haláleseteknek, a borzasztó betegségnek, de úgy látszik, ez az, amin elgondolkodunk, és nem csak legyintünk rá.