Mindannyian kimagasló tehetségek voltak a maguk hivatásában, és az életük vége sem alakult hétköznapian. Persze nem az utóbbi miatt maradt fönn a nevük. Mindenesetre ki gondolná, hogy az aknától a villamoson át a hasba vágásig, milyen veszélyek leselkednek a híres emberekre.
Forrás: MTI
A katalán építész az organikus stílus képviselője, akinek legismertebb alkotása a barcelonai Sagrada Família, azaz a Szent Család-templom. A 73 éves művészt a vég is kedvenc városában érte, elgázolta egy villamos, és három nap múlva belehalt a sérülésekbe. A Sagrada Família kriptájába helyezték.
Weisz Erik néven született minden idők legnagyobb szabadulóművésze és illuzionistája. Halála körül számos legenda keringett, ám az igazság az, hogy egy bemutatón biztatta a közönséget, hogy üssék meg a hasizmát, mire egy egyetemista figyelmeztetés nélkül behúzott neki. Mivel komoly vakbélgyulladása volt, amivel nem volt hajlandó orvoshoz fordulni, nem sokkal később belehalt.
A népszerű amerikai regényíró – Az ötös számú vágóhíd, Bajnokok reggelije, Macskabölcső – 84 éves korában leesett a lépcsőn manhattani otthonában, és végzetes agysérülést szenvedett. Néhány héttel később ugyanis távozott az élők sorából.
A körülrajongott amerikai rapper 1996. szeptember 7-én, Las Vegasban megnézte a Bruce Seldon–Mike Tyson bokszmérkőzést, majd az előcsarnokban összeverekedett egy rivális banda tagjával. Ezután autóval indult koncertezni, a piros lámpánál mellé gurult egy Cadillac, amiből tüzet nyitottak Tupacra. Négyszer találták el, s habár megműtötték, nem tudták megmenteni az életét.
A kis herceg híres írója szenvedélyes repülős volt, aki 44 évesen még egy utolsó katonai küldetést vállalt: adatokat kellett gyűjtenie egy német alakulatról. 1944. július 31-én éjjel indult el, de soha nem tért vissza. 2000-ben Marseille partjainál megtalálták és 2003-ban ki is emelték repülőgépének maradványait, amelyen nem voltak golyónyomok. A lezuhanás oka így máig tisztázatlan.
A 20. század egyik legnagyobb fotósának eredeti neve Friedmann Endre volt, és elsősorban dokumentaristaként, haditudósítóként tartanak számon. Végül kalandos életéhez méltó halált halt, 1954-ben a Life magazin felkérésére az Indokínában zajló függetlenségi háborúról tudósított, amikor egy taposóaknára lépett, ami felrobbanva azonnal megölte.
A tehetséges színész a Lupa-szigeten barátival indult úszni, s 40 évesen ott lelte halálát. Mivel ott nincsenek örvények, a színész pedig nem fogyasztott egy csepp alkoholt sem, mindenki értetlenül állt a tragédia előtt. Antal Nimród eredetileg neki szánta a Kontroll főszerepét, és ő lett volna a főszereplője Mundruczó Kornél Deltájának is, amit végül Lajkó Félix játszott el.