Kovalcsik Ildikó Lilu két kisfiú, a 12 éves Félix és a 2 éves Dávid édesanyja. A műsorvezető ritkán beszél gyerekeiről a sajtóban, nemrég azonban egy fontos részletet árult el arról, milyen elvek mentén neveli őket.
Lilu a gyerekeit óvja a nagy nyilvánosságtól, nemhogy fotókat alig mutat róluk, de a hétköznapjaikról is szinte alig oszt meg valamit a rajongóival. A műsorvezető most egy jó ügy mellett kampányol, egy óvodásoknak indult környezetvédelmi pályázathoz csatlakozott. Ennek kapcsán árulta el, hogy otthon is sokat beszélnek erről két kisfiával, a 12 éves Félixszel és a 2 éves Dáviddal.
„Szerencsére nálunk az iskolában is kiemelten fontos az edukáció, de itthon is nagyon sokat beszélgetünk a környezetvédelemről, úgy gondolom ez nagyon hasznos. Jó látni azt, hogy a mai gyerekek már ebben a korban is ilyen felelősek a környezetért” - mondta Lilu.
Kávékapszulából, papírgurigából, műanyaghulladékból vagy akár szép formájú üvegből készült karácsonyfadíszekkel is indulhatnak az óvodák az ország bármely pontjáról a Játéksziget pályázatán. A játékbolthálózat korábban is aktívan népszerűsítette a környezettudatos gondolkodást, legújabb kezdeményezésükkel pedig azt szeretnék elérni, hogy felhívják a gyerekek figyelmét az újrahasznosítás fontosságára. A beküldött pályaművekből egy szakmai zsűri választja ki a győztes ovis csoportot, amelynek nyereménye egy 100 ezer forint értékű játékutalvány lesz.
A zsűri tagjai között szerepel többek között Kovalcsik Ildikó „Lilu” is, aki a cég adományprogramjának is az arca.
Örültem a Játéksziget felkérésének, mert fontosnak tartom, hogy a környezettudatos gondolkodással már kis korban kezdjenek megismerkedni a gyerekek.
A pályázatban kért újrahasznosított karácsonyfa dísz készítése pedig egy kiváló alkalom arra, hogy a pedagógusok munka közben beszélgessenek a gyerekekkel erről a témáról. Biztos vagyok benne, hogy nagyon nehéz lesz a zsűri dolga a fődíj odaítélésénél, hiszen jobbnál jobb alkotások közül kell majd kiválasztanunk egyet. Nálam a legfontosabb szempont az újrahasznosított anyagok változatossága, sokszínűsége lesz, illetve az is fontos szempont, hogy a közös munkába hány gyermeket tudtak bevonni az óvónők” - tette hozzá Lilu.