Egri János a magyar televíziózás meghatározó személyisége, de évtizedek óta eltűnt a képernyőről. Most Radnai Péter Az első influenszerek című sorozatában mesélt a szocializmus televíziós világáról.
Forrás: Nemzeti Sport
Egri János olyan meghatározó vetélkedősműsorokat vezetett a 70-80-as években, mint például a „Játék a betűkkel”, ahol fontos volt a magyar nyelv helyes ismerete, illetve a „Keresztkérdés”, ami az akkor nagyon népszerű keresztrejtvényekre épült, vagy a „Lehet egy kérdéssel több”, ahol olyan kérdéseket hozott fel, ami az akkori szocialista világban kuriózumnak számított.
...Én Műegyetemet végeztem,...ezért ...nem tekintettek igazán szakmabelinek. Elfogadták, hogy itt van egy pasi, akinek egész jó logikai érzéke van, egész jó kérdéseket csinál és nem akar mindenáron előtérbe tolakodni – mesélte a Metropolnak Egri János a Magyar Televízióban töltött időszakáról.
Egri János szerint a szocializmus korszakában az emberek elsősorban az országos ismertségért és a család, barátok elismerése miatt jelentkeztek vetélkedő műsorokba az emberek.
Egy interjúban azt mondta: azért nem szerepel a tévében, mert szerinte a mostani médiaszemélyiségek sokszor nem a kvalitásaik fényében kerülnek a reflektorfénybe. Azt mondta, hogy őt is megkeresték kereskedelmi csatornák különféle ajánlataikkal, de ezeket nem vállalta el, mivel ott csak „megfizetett rabszolga lett volna” – fogalmazott Egri János.