Zacher Gábor is megszólalt a drogügybe keveredett rejtélyes énekesnő ügyében. A toxikológus azt részletezte, mi történik az öngyilkossági kísérlet után az érintettel.
Rejtélyes ügy tartja lázban az országot múlthét óta, mikoris kiderült: egy közismert énekesnőt rendőri kísérettel vittek kórházba a budapesti lakásából. A toxikológiai jelentés szerint kokaint találtak a vérében, s ez nem minden. Ahogy arról lapunk is beszámolt, a helyszínelés során vért találtak a fürdőszobában, szemtanúk szerint pedig mély vágások voltak az énekesnő mindkét karján.
Az ügyben megszólalt Zacher Gábor toxikológus, aki a life.hu kérdésére elárulta, mi történik egy ilyen szituációban az öngyilkosjelöltekkel a kórházban, illetve hogyan döntik el a szakemberek, hogy az adott személy ön- és/vagy közveszélyes-e, valamint biztonságosan hazabocsátható-e.
Az elsődleges teendő mindig a fizikai állapot stabilizálása, a sérülések kezelése, ezt követi a pszichiátriai ellátás
– kezdte a szakember. – Számtalan olyan esetbe futunk bele, amikor valakit nem behoznak a kórházba, hanem minket riasztanak oda, ahol az illető öngyilkosságot készül elkövetni, például a Duna egyik hídjáról akarja levetni magát. Ilyenkor az öngyilkossági kísérletet eredményező pszichés állapotot kell szakszerűen kezelni és megakadályozni a tragédiát.
– Az ön- és közveszélyes állapot meghatározása mindenképp igazságügyi elmeszakértő, illetve pszichiáter feladata. A szakértő egy bíró kíséretében kérdéseket tesz fel az illetőnek, meghallgatja a válaszait, majd felállít egy szakvéleményt, mely alapján elrendelheti a benntartását vagy az elbocsátását.
Ha úgy ítéljük meg, hogy van esély az öngyilkossági kísérlet megismétlődésére, az illető távozása után értesítjük a hatóságokat, melyek „körözést" adnak ki ellene, akárcsak a klasszikus bűncselekmények esetében.
– taglalta a toxikológus a portálnak.