Két hintón is utazik majd szombaton III. Károly király és Kamilla. Az egyik egy kényelmes, felszerelt járgány, míg a másik egy kényelmetlen, kétszáz éves darab.
Régi koronázási hagyományokhoz hűen III. Károly király és Kamilla királyné hintóval indul útnak a Buckingham palotából a Westminster-apátságba, ahol a koronázási ceremóniát tartják. Ezután egy másik fogaton ülve tér vissza a pár a palotába, ahol majd az erkélyen állva, integetve fogadja a nép ujjongását. A visszaúton már koronázott királyként és királynéként utazhatnak, a mosolyuk azonban talán mégsem lesz annyira őszinte. Ennek oka pedig a velük döcögő hintó lesz.
Légkondicionált hintóban utaznak majd a koronázásra
A királyi pár két különböző kocsin utazik majd a Buckingham-palota és a westminsteri apátság között a koronázás napján szombaton. Odafelé az úgynevezett „Diamond Jubilee State Coach”, azaz a „Gyémánt jubileumi állami hintó” szállítja majd őket. Ez leginkább egy autóra hajaz: légkondicionált, és automata ablakai vannak. A rázkódásmentes utazásról hidraolikus lengéscsillapítók gondoskodnak, a régi járművekre jellemző bosszantó nyikorgó hangot pedig azzal küszöbölték ki, hogy alumínium vázat kapott. Az aranydíszítéssel borított hintót II. Erzsébet 80. születésnapjára készítették.
Visszafelé kényelmetlen hintón döcög Károly és Kamilla
A koronázás után az apátságból a palotába tartó úton a kényelmes, modern „szekeret” egy régibb járgányra cserélik. Az évszázados hagyománynak megfelelően a több mint kétszáz éves „Gold State Coach”, azaz „Arany állami hintó” utasaként döcögnek majd vissza a palotába. Tény, hogy a hét méter hosszú, négy méter magas hintó igazi műalkotás, fa faragásokkal és festményekkel díszítve – kényelmesnek nem mondható. Annak idején II. Erzsébet így fogalmazott: ebben a hintóban utazni felér egy kisebb büntetéssel!
A hintót 1831-ben, IV. Vilmos koronázásakor használták először. Már az akkori uralkodó is úgy érezte, „mintha viharos óceánon szeretne átkelni egy rozoga hajóval”.