A TV2 műsorvezetője hegymászó feleségként megérti és lélekben támogatja a gyászoló családot. Kandász Andi férje is megkísérelte meghódítani az Everest csúcsát.
Bár most sokan úgy érzik, jól tudják, hogy mit és mért tett Suhajda Szilárd, valójában kevesen érthetik, miről is szól valójában egy Everest-expedíció a hegymászók életében. A TV2 műsorvezetője, Kandász Andrea a mainap saját és férje történetét osztotta meg a közösségi oldalán. Andi párja ugyanis 2001-ben csaknem ott maradt a Mount Everesten. A Millenniumi Magyar Everest Expedíció tagjaként 7100 méterig jutott, ahonnan vissza kellett fordulnia.
Andi hat hétig nem kapott semmilyen információt a férjéről.
- Egy éjjel azt álmodtam, hogy csengetnek az otthonunkban, hajnalban... Kinyitom és ott áll Erőss Zsolti és Gárdos doki (...), az expedíció orvosa. Csak néznek rám, némán..., nem szólnak semmit, csak néznek... együttérzően. Arra ébredtem, hogy hangosan zokogok, mert az a nézés érthetőbb volt minden szónál. Ők a hírvivők! Akkor kommunikáció híján a csapattársak feladata volt, hogy a családtagoknak intim körülmények között elmeséljék mi történt, hogy vigasztalják, elmondják az utolsó mondatokat, az utolsó élő történéseket és az eltávozás körülményeit. Hogy ott legyenek, amikor összedől a világ. Szó sem volt közvéleményről és sajtóról! Nem volt ésszerű megoldásom arra sem, hogy a 6 éves kislányunknak, mit mondjak, mi van apával….
– kezdte a gondolatait Andi, akinek végül nem vált valóssággá a rémálma, hiszen egy műholdas telefonon keresztül hat hét kínzó csend után végre megcsörrent a telefon. Az első elhangzott szó előtti pillanatig a poklok poklát élte át.
- Rémálom volt, de annyira igazi, hogy minden követ megmozgattam, hogy a világ tetejéről hírt szerezzek, ráadásul egy olyan időszakban, amikor éppen a 9/11 terrortámadás történt, a Tényekben ez volt a munkám
– írta bejegyzésében Andi, akinek férjének élete csupán a szerencsén múlott a Mount Everesten. Egy váratlan betegség ugyanis megakadályozta, hogy tovább meneteljen az álmai felé.
- 7100-on átment rajt egy lavina es begyulladt a torka, amely végzetes lehet a hegyen, így leindult, hogy hazahozza az expedícióról általa készített egyedülálló felvételeket. Az érzelmi hullámvasút, a remény és a lemondás iszonyú gyötrő váltakozása itt nyugvó fázisba került. Feleségként boldog voltam. Boldog voltam, hogy él. Semmi más nem számított akkor. Ugyanakkor tudtam, hogy kisgyermek kora óta ide készült, a csúcsra, évtizedeken keresztül rengeteg nagy hegyet mászott sikeresen, hogy az Everest legyen majd a korona. Támogattam ebben, mert pontosan ezért is szerettem bele, mániája, célja volt, flowt érzett, miközben 50 kilós zsákokkal edzett felfelé, vagy éjszaka futott munka után a Hármashatár-hegyen (...). Aztán hazajött, nyílt a Ferihegyi cella ajtaja es belépett a férjem, a szerelmem, életem legboldogabb pillanata volt ... Alig pár nap múlva kiderült, hogy GÁRDOS DOKIT éppen akkor sodorta a mélybe az elképesztő szél, amikor rémálmom volt. És a drága feleségéhez és kisfiához a csapat két tagja, Meskó Zsolt és Férjem, Feri csengetett be egy reggel és csak néztek, együttérzően, mert ilyenkor nincsenek szavak… - emlékezett vissza Andrea, aki arra kéri most azokat az embereket, akik megkérdőjelezik Szilárd döntését, - miszerint megmássza a Mount Everestet oxigénpalack nélkül, - hogy ne ítélkezzenek.
- El sem tudom képzelni, hogy most mit érez a család… Veletek vagyunk, bármit tudunk segíteni, szóljatok! Arra kérem az otthonukban ücsörgő negatív kommentelőket a történettel kapcsolatosan megjelenő cikkek alatt, akik legfeljebb a Tescoig másznak el, hogy próbálják elképzelni azt, hogy vannak emberek, akik valami iránt szenvedélyt éreznek, és életcéljuk van és mindezt a családjuk is támogatja, hogy fogadják el, hogy lassan 10 milliárd igazság van, vagy hányan is élünk a földön. És az mind igazság! A bántás most bűn! Veletek vagyunk, Szilárdék! És mindenkivel, akit a szenvedélye miatt most bántanak!
– jegyezte meg a műsorvezető.