Klein Dávid háborgó lélekkel vágott neki az expedíciónak, de most már menedéknek tartja a hegyet.
Klein Dávid háborgó lélekkel vágott neki egy roppant kockázatos expedíciónak, mindössze pár nappal a 40 éves korában elhunyt Suhajda Szilárd tragikus halála után. Célja az, hogy társával, Kerekes Bencével meghódítson egy, a pakisztáni–afgán határvidéken fekvő, évtizedek óta érintetlen hegycsúcsot.
Barátja halálát figyelembe véve teljesen érthető, miért kavargott annyi ellentétes érzés Dávidban, amikor nekivágott a kockázatos, embert próbáló expedíciónak. Azt ígérte, társával együtt naplót vezet majd a Facebookon, hogy az értük aggódók értesüljenek arról, hogy halad az expedíció.
A két hegymászó május 30-án érte el Iszlámábádot és 31-én érkezett meg Csitrál megyébe, az afgán határ közelébe. A Bors elérte Klen Dávidot, aki nem tagadta, hogy nehéz lélekkel és kavargó gondolatokkal indult útnak, de most már úgy érzi, a hegycsúcs a legjobb hely ahhoz, hogy elinduljon benne a gyászfolyamat és el tudja engedni néhai barátját és mászótársát.
- Elég zavaros lélekkel indultam, de most már itt vagyok és ez a legjobb hely nekem gondolkozni, feldolgozni. Ez a hegy most nekem egy menedék - merengett Klein, akinek pontos információja nincs arról, mi történhetett Suhajdával.
- Mivel sokféle információról hallottam, nem tudom pontosan Szilárd halálának körülményeit. Egy biztos, olyan sokáig volt oxigénpalack nélkül a 8500 és 8700 méter közötti halálzónában, hogy agyi ödéma léphetett fel nála. Azt hallottam én is, hogy már szerdán vissza kellett volna fordulnia, mert a szervezetét annyira igénybe vette az oxigénhiányos állapot. Nem tudni, utolsó éjszakai pihenése során képes volt-e megfelelően 'elkucorogni'. Az oxigénpalack nélküli magashegyi vállalkozás életveszély. Hogy mi történt, erről ellentmondó híreim vannak, tehát felelőtlenség lenne bármit állítanom
- nyilatkozta a Ripost-nak korábban Klein, aki naplót vezet az expedícióról.