A sümegi tinédzser öngyilkossága, aki a társai zaklatása miatt lépett vonat elé, felrázta az országot. Szülők tízezrei ülnek most le a gyermekükkel beszélgetni arról, hogy a bántalmazás nem menő dolog. Köztük van Curtis is, aki a négy éves kisfiával igyekszik megértetni, hogy miért nem szabad másokat a kinézetük miatt bántani.
„Magyarázd el gyermekednek, hogy a zaklatás fáj, és hogy azért jár iskolába, hogy TANULJON, NEM azért, hogy másokat legyőzzön” - futótűzként terjed egy kezdeményezés a közösségi oldalakon, melynek a szomorú apropója, a Sümegen vonat elé lépő 16 éves fiú tragédiája, akit az osztálytársai a testalkata miatt addig zaklattak, amíg öngyilkos nem lett. Pisti ducibb volt a társainál és csendesebb is, három osztálytársa pedig - az internetre felkerült sokkoló videók tanúsága szerint - zaklatással és kínzásokkal keserítették meg a mindennapjait. Csak úgy, szórakozásból. Az egész országot sokkolta az eset, köztük Curtist is, aki a 4 éves kisfiával igyekszik megértetni, hogy nem szabad bántani másokat.
A Sümegen élő Pisti szomorú története mindenkit arra késztetett, hogy egy percre álljunk meg és gondoljuk át, hogy miért viselkednek a gyerekek gonoszul egymással? Hogy miért csak alig akad köztük olyan, aki közbelép, ha azt látja, hogy egy osztálytársát bántják, zaklatják? Szülők tízezrei omlottak össze a gondolattól, hogy mi lenne, ha az ő gyermekükkel történne ilyen. Illetve most mindenki azon gondolkodik, hogy miképp lehetne visszafordítani ezt a folyamatot. Az egyik megoldás egy nagyon hasznos kezdeményezés lehet: a közösségi oldalakon kezdett terjedni egy szöveg, melyet szülők osztanak meg egymással:
„Ülj le a gyermekeddel 5 percre, és magyarázd el neki, hogy nem nevetséges, ha valaki nagyon magas, alacsony, pufi, sovány, vörös vagy barnább bőrszíne van. Nincs abban semmi vicces, ha egy másik gyerek minden nap szemüveget vagy ugyanazt a cipőt viseli. Magyarázd el gyermekednek, hogy egy használt iskolatáska ugyanolyan álmokat hordoz, mint egy új. Kérlek, tanítsd meg arra, hogy ne közösítsen ki senkit azért, mert szegény vagy “más”. Magyarázd el gyermekednek, hogy a zaklatás fáj, és hogy azért jár iskolába, hogy TANULJON, NEM azért, hogy másokat legyőzzön Mindannyian ugyanolyan értékesek vagyunk. A tanítás otthon kezdődik!”
A zenész kisfia, Dominik idén töltötte be a negyedik életévét. Az életvidám kisfiú imád az édesapja társaságában lenni, eszi a nagy példakép minden szavát, így Curtisnek nem volt nehéz dolga, amikor úgy döntött, hogy leül a gyermekkel és már most megtanítja neki, hogy nem szabad a gyengébbet, a másmilyent bántani.
Nem nagyon tudok mit hozzáfűzni, a nevelés tényleg otthon kezdődik, hogy jó ember lesz a gyermekünkből vagy egy gonosz zaklató, az a család felelőssége elsősorban. Nekünk, szülőknek a felelősségünk, hogy jó embereket neveljünk!
- mondta Curtis a Bors megkeresésére.
A sümegi kisfiú tragédiája sokkolt minket is, és gondolom minden jóérzésű embert. Szeretnénk mindent megtenni annak érdekében, hogy a mi fiunk ne legyen olyan ember, aki szórakozásból rosszat tesz másoknak. Ez ugyanis megengedhetetlen.
A három zaklató tinédzser egyébként lassan egy héttel a tragédia után, már a bőrükön érzik a tettük súlyát: népharag zúdult rájuk, a közösségi oldalakon csoportok szerveződnek, akik immár a testi épségüket fenyegetik, ezért a hírek szerint elbujdokoltak. Hogy megbánták-e a viselkedésüket, nem tudni. Az öngyilkosságba menekülő Pisti, és a gyermeküket elvesztő szülők szempontjából ez már mindegy is. A lényeg inkább az, hogy ők miképp bűnhődnek majd, illetve, hogy a jövőben soha ne fordulhasson elő még egyszer egy ilyen értelmetlen, szomorú, szívtelen tragédia.