Az angol uralkodó kezelése már hétfőn megkezdődött. Egy angol egészségügyi szakember szerint Károly királynak jó esélye van a gyógyulásra.
Mint ismeretes, hétfőn daganatos megbetegedést fedeztek fel III. Károly királynál. Másnap a brit kormányfő, Rishi Sunak elmondta, hogy még idejében észrevették a rákos szöveteket az uralkodónál. Azonban Károly estében nem egyszerű a helyzet, mivel idős kora miatt nagyobb kockázattal járnak az egészségügyi beavatkozások.
A Daily Mail-nek írt cikkében a professzor, Roger Kirby emlékezettet, hogy bár Károlynál korán észrevették a betegséget, azt továbbra sem tudjuk, hogy a rák pontosan melyik szervét támadta meg. Annyit tudunk biztosan, hogy egy prosztataműtét során vették észre a veszélyes kort, de az angol királynak nem prosztatarákja van. A következő napokban több vizsgálaton fog átesni Károly, hogy megállapítsák a pontos diagnózist.
Az angol egészségügyi szolgáltatónak (NHS) a világ legjobb rákellenes gyógyszereihez van hozzáférése. Kirby hozzáteszi, hogy a precíziós orvoslás fejlődésével a rákellenes kezelések is rengeteget javultak. Ide tartoznak a célzott terápiák, valamint az immunterápia, mely a szervezet védekezőképességét hivatott erősíteni. A professzor ugyanakkor emlékeztet, hogy ezek a gyógyszerek rendkívül drágák, például az Ipilimumab nevű immunterápiás gyógyszerből egy injekció 6,8 millió forintnak megfelelő fontba kerül.
Kirby szerint az angol uralkodót rákos betegek ellátására szakosodott orvosok és ápolók fogják körülvenni, olyanok, akik az NHS szolgáltatásán kívül, azaz magán orvosként dolgoznak. Továbbá az angol magánkórházak a legjobbak közt vannak a világon. Azt nem tudjuk, hogy Károlyt melyik kórházban fogják ápolni, de biztosan jó dolga lesz.
A professzor rávilágít egy másik, eddig nem taglalt lehetőségre is. Bizony, megvan az esélye, hogy a két herceg, Vilmos és Harry örökölhette Károlytól a rákbetegségre hajlamos géneket, ezért egy génvizsgálat is elképzelhető a közeljövőben. Kirby leírja, hogy a nőknél már jó pontossággal kimutathatóak az agresszív rákbetegségekért felelős gének, még a férfiaknál kevésbé sikeresek a vizsgálatok.