Az egykori Nagy Ő tavaly ősszel került pszichiátriára, miután aggasztóan viselkedett. Noszály Sándor azóta teljesen eltűnt, ám a Bors most fontos információk birtokába jutott!
Bár a barátok, sőt az egész ország egy emberként aggódott Noszály Sándor mentális egészségéért, az egykori Nagy Ő az utóbbi napokban a legközelebbi ismerőseinek sem veszi fel a telefont, és a közösségi médiában sem ad magáról életjelet. Nem tudni, milyen körülmények között várta a karácsonyt, sőt, azt sem, hogy hol köszöntött rá a 2025-ös esztendő.
Az egykori teniszező még tavaly ősszel kezdett el roppant aggasztóan viselkedni, az RTL verekedős műsorában például teljesen összefüggéstelenül beszélt a kamerák előtt. Pár nappal később már az Egyesült Államokból adott magáról hírt, ám videó, bejegyzései egyre riasztóbbá váltak: úgy tűnt, Sándor kezdi elveszíteni a valóságot. Végül a tengerentúlon le is tartóztatták, majd a testvére hazahozatta, így került Budapesten az egyik neves pszichiátriára.
A teniszező testvére, Andrea már amikor öccse jó kezekben volt, közleményt adott ki. Mint kiderült, Noszály Sándor komoly mentális betegséggel, bipoláris zavarral küzd, kezelését szakorvosok irányításával azonnal megkezdték. Azt is elmondta, hogy Sanyi egy kifejezetten kritikus időszakát élte át azokban a napokban, ez váltotta ki a rohamszerű ámokfutást. Egy hónap után végül a korábbi teniszcsillag elhagyhatta a pszichiátriát, sikerült újra beállítani a gyógyszereit, családja körében folytatta a gyógyulást. A magát már jobban érző korábbi Nagy Ő még az Instagramján is életjelet adott, de aztán újra köddé vált, senki sem tudja, mi lehet vele.
Noszály Sándor eltűnt.
Eddig mindenki csak találgatott, ám a Bors birtokába jutott információk alapján egy dolog biztos: Noszály Sándor nem tért vissza abba a jó hírű intézménybe, ahol korábban kezelték.
− Az édesanyám karácsonykor került be abba az intézménybe, ahol korábban Noszály Sándort is kezelték, még az ősz folyamán. Mivel anyukámat rendszeresen látogattam, hallottam is a folyosón, hogy beszéltek róla, emlegették, hogy korábban ott volt.
A kezelése azonban véget ért, és Sándor tudomásom szerint azóta sem tért vissza az osztályra.
Én legalábbis egyszer sem találkoztam vele, pedig több napon át töltöttem órákat a kórházban. Bízom benne, hogy már jobban van, csak igyekszik elzárkózni a nyilvánosság elől és csak magára koncentrál – árulta el a Borsnak egy neve elhallgatását kérő informátor.
Krónikus betegség, amely során két véglet, a lehangoltság (depresszió) és a fokozottan feldobott hangulat között ingadozik a beteg állapota. A régebben mániás depressziónak nevezett probléma első jelei általában tinédzser vagy fiatal felnőttkorban jelennek meg, és bár gyógyítani nem lehet, a tünetei kezelhetők. A bipoláris zavar a depresszió, a szorongásos zavarok és a kóros szerhasználat után a negyedik leggyakoribb pszichiátriai betegség. Első megjelenése általában egy depressziós szakasz, amelyet a mániás fázis akár csak évekkel később követ. A két fázis között később is előfordulhatnak viszonylag hosszú, tünetmentes időszakok, de ismert a gyors fázisváltás formája is. A szakaszok hossza is különböző lehet, és mindkét szakasz meglehetősen intenzív tünetekkel jelentkezik.