Meződi Józsefről, az Apostol együttes énekeséről már az óvodában kiderült, hogy jó hangja van. A karrierje mégis csak 1972-ben indult el. Igaz, azóta nincs megállás.
Pécsett született és egyházi fenntartású óvodába járt, ezért húsvétkor és más jeles napokon – például a passiójátékban – is énekelt.
– Pécsett, a Pannónia kávéházban játszottam egy négytagú együttessel, és ott hallott az Apostolból Deák Misi, a dobos, ő hívott Budapestre – kezdte Meződi József. – Elég hosszú ideig Makrai Palival együtt énekeltünk. Játszottunk futó slágereket, én főleg Demis Roussos dalokat, és sok jazzt, de saját számokat is. Az első nagy slágerünk az Okosabban kéne élni című lett, amit még Palika énekelt, de aztán amikor ő elment Balázs Fecó zenekarába, ami Koncz Zsuzsát kísérte, egyedül maradtam és onnan kezdve rám íródtak a dalok. Elsőként a Nehéz a boldogságtól búcsút venni című.
Meződi József sokak számára a magyar Demis Roussos. A külföldi koncerteken természetesen a magyar számaikat játszották, de ha Dubajban, Finnországban, Németországban szórakozóhelyeken léptek fel, ott külföldi számokat is játszottak, és Roussos dalaival ott is nagy sikere volt. 1999-ben aztán az Apostolnak nagy koncertje volt a Budapest Sportcsarnokban, amire a stáb meghívta Demis Roussost. Gyakorlatilag egy hétig együtt voltak, vitték mindenfelé a világsztárt, aztán koncert előtt az öltözők helyett ő egy külön lakókocsit kért.
– Nagyon készültünk rá. Felépítettük a műsort, hogyan tudunk a közönséggel összehangolódni, ami nagyon jól alakult, aztán jött ő, elénekelt négy dalt, és elmaradt a nagy hangulat, megtörte az egész koncertet. Nem hallgatott meg minket, a dalai után távozott. Járt még később Magyarországon, de a stábja nem hozott minket újra össze, pedig jólesett volna, ha gondolnak ránk.
Egyébként Meződi kalapviselete is kapcsolódik Roussoshoz.
– Ismert voltam arról, hogy sok dalt énekeltem tőle, és egyszer, amikor egy televíziós műsorban léptünk fel, Heilig Gábornak, az ismert zenész-zeneszerzőnek, aki akkor a TV-ben fodrászként dolgozott, mondták, próbálkozzon rajtam egy pepivel, mert már akkor is kevés hajam volt. De ő inkább egy fekete kalapot adott rám. Az bejött. Sőt később, miután mondták, hogy Roussosnak is van szakálla, gondoltam, hát legyen nekem is. A kalap később fehér lett. Azóta ez a „védjegyem”. Ha nincs a fejemen az utcán, megkérdezik, hova lett.
A zenekar népszerűsége máig töretlen, az 50+1 évét ünneplő koncertje is telt házas lett.
– Ha a zeneszerző, a szövegíró és az előadó egymásra talál, és a dal közérthető, akkor abból sláger lesz. Szenes Iván, a szövegíró is jól tudta, hogy mi áll jól nekem. Nemcsak a nagymamák, hanem a gyerekeik és az unokáik is éneklik a dalainkat. Rengetegen vették fel a helyszínen telefonnal a koncertet és tették fel a netre, és ugyanúgy átjött a hangulata. Mi szeretjük kiszolgálni a közönséget.
Meződi József ma már az éneklés mellett az étterméről is ismert, a Budakeszi úti Remízről. Sőt, egy receptgyűjteményt is közzétett.
– A feleségem vendéglátós dinasztiából származik, így belecsöppentem ebbe. Azóta már képzett szakács és cukrász is vagyok. Ha külföldön járok, mindig bemegyek a kis kocsmákba megkóstolni mindent. Innen jött a bátorság az Apostoli ételek című könyv megírásához – mondta az énekes.