Az Exatlon Hungary-ben mindig áll egy teljes orvosi stáb is a pálya szélén, csak őket sosem láthatja a néző. Kivéve, ha baj van.
Forrás: Instagram / Palik László
Bár a műsor szerkesztői is kiemelten figyelnek arra, hogy a versenyzők ne sérüljenek meg az Exatlon Hungary versenyében, nem példa nélküli, hogy történnek balesetek. Az idei évad talán legemlékezetesebbje Nagy Danié, akit a kék csapatból a pálya széléről vittek el a mentők, de lelkileg is megviselték a történtek, és végül fel is kellett adnia a versenyt. Hallhattuk már orvosért sikítva kiabálni is a versenyzőket, de eddig nem tudtuk, hogy pontosan hogyan is működik a segítségnyújtás.
Palik László azonban most mindent elárult a mentés és a segítségnyújtás menetéről. Gelencsér Timivel élőben jelentkeztek be az Instagramon, hogy a nézői kérdésekre válaszoljanak, ezek közt volt a mentés menete is.
– Van körülöttünk egy nagyon komoly orvosi stáb ott a versenypálya mellett, amit ti nem láttok, mert nem kapcsolódik szervesen ahhoz, ami a képernyőre kerül. Abban a pillanatban, ha egy sérülés történik, akkor az orvosok és az ápolók azonnal megérkeznek a sérülthöz – kezdte Palik, hozzátéve, ha ott helyben el lehet látni a sérülést és nem komoly – és szerencsére sok ilyen van, akkor ott a versenypályán ez azonnal meg is történik.
Ha nem, akkor folyamatosan ott áll a versenypálya mellett készenlétben egy mentőautó.
– A mentőautóval a pályarendszer részét képezi egy kis klinika, ahová azonnal elvisszük a sérültet, ott folytatódik a további kezelése, vizsgálata. Ha azonban ez sem vezet eredményre és további vizsgálatok kellenek – képalkotói vizsgálat, röntgen, mágnesrezonanciás vizsgálat, specialista, traumatológus – akkor ugyanez a mentőautó a saját klinikánkról egy körülbelül 20 kilométerre lévő kórházba viszi el a beteget
– folytatta a műsorvezető.
Ez egy magánkórház, ami 0-24-ben vár minket bármilyen sérülés, betegség esetén és azonnal elkezdenek dolgozni az adott sérültön. Ez egy szigorú protokoll, ami alapján ellátjuk a sérülteket.