Celeb

Indiai koronapokolban küzdenek Joshi Bharat rokonai

Bors

Létrehozva: 2021.05.04.

Januárban ugyan ellaposodni látszott az indiai járványgörbe, de mára ismét drámaivá vált a koronavírus helyzet a 1,3 milliárd lakosú országban. Joshi Bharat naponta beszél ott élő rokonaival, akik közül többen is orvosként dolgoznak.

Forrás: Bors Archív

Indiában szombaton tragikus rekord dőlt meg, hiszen a világon ott regisztráltak először 400 ezernél több új koronavírus fertőzöttet egyetlen nap alatt és a halálozások száma is drasztikusan megugrott, naponta több mint 3500 fő veszíti el az életét. Indiában jelenleg a második hullámnál tartanak és a helyzet egyre drámaibb. Az ország 10 állama zárt be hermetikusan és a korábbinál is szigorúbb rendelkezéseket vezettek be, hogy megfékezzék a járvány terjedését.

A Life TV indiai származású műsorvezetője nagyon aggódik szeretteiért és barátaiért, akik közül többen is önkéntes munkát vállalnak annak érdekében, hogy minél hamarabb, minél több embert beoltsanak az országban.

Bevallom aggodalommal telve figyelem az Indiában napról-napra fokozódó koronavírus helyzetet, hiszen számos rokonom és még több barátom él ott. Naponta beszélek a családommal és szerencsére mindannyian jól vannak. Az egyik unokatestvérem ugyan nemrég elkapta a vírust és kórházba is került, de szerencsére felépült – kezdte a Borsnak Joshi Bharat, akinek a családtagjai között több orvos is van, akik most heroikus és önfeláldozó küzdelmet folytatnak annak érdekében, hogy megállítsák a járvány terjedését.

Egyre több államban vezetik be újra a teljes karantént, ami annyit jelent, hogy gyakorlatilag csak az élelmiszerüzletek és a gyógyszertárak lehetnek nyitva, illetve az is meg van határozva, hogy egy családból mikor és ki hagyhatja elé az otthonát. A helyzet leginkább a szegényebb negyedeket sújtja, hiszen az ott élőknek nincs pénzük arra, hogy magánkórházakban kezeltessék magukat, ha megbetegszenek, ráadásul egyre nagyobb gondot jelent az orvosi oxigén hiánya is. A családomban több orvos is van, akik most feladták a praxisukat és napi húsz órát töltenek a nyomornegyedekben, ahol arról igyekeznek meggyőzni az embereket, hogy oltassák be magukat. Akik igent mondanak, azokat kisbuszokkal viszik el az oltópontokra – mesélte Joshi Bharat, aki reméli, legkésőbb jövő év elejére normalizálódik a helyzet Indiában és végre meglátogathatja rokonait és barátait.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek