Forrás: Ripost
Az Apostol együttes közölte a hírt, hogy meghalt az énekes.
- Ismét megtörve és
megrendülve búcsúzunk zenész barátunktól. Balázs Fecó nyugodj békében.
Az Apostol együttes tagjai mély fájdalommal búcsúznak tőled - írták Facebookon.
A család még nem erősítette meg a hírt.
Ismét megtörve és megrendülve búcsúzunk zenész barátunktól.Balázs Fecó Nyugodj Békében.Az Apostol együttes tagjai mély fájdalommal búcsúznak tÅled.
Közzétette: Apostol együttes â 2020. november 27., péntek
Több mint tíz napig feküdt kómában az énekes, mielőtt feladta volna a szervezete a koronavírus elleni küzdelmet. Mint írtuk, Fecó lélegeztetőgépre kötve feküdt egy kórházban.
Ahogy DJ Dominique, azaz Várkonyi Attila nemrég mondta, az állapota változatlan, de stabil volt.
- Csak remélni tudom, hogy ez nem jelent semmi rosszat, csak azt, hogy nincs számottevő javulás, ami
nyilván egy idő után szintén aggasztó tud lenni
- nyilatkozta egy napja, azaz november 25-én.
Felesége arra kért minden jóérzésű embert, akinek férje dalai valaha adtak bármit is, mondjon egy imát érte.
Fecó rajongói rengeteg posztban biztosították szeretetükről a Korál frontemberét. Az állapotáról szóló hírek alá folyamatosan érkeztek a jókívánságok és az imádságok.
A közös erőfeszítésekkel eddig tudták feltartóztatni a vírust.
Már a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában tagja volt az iskola zenekarának. 1967-ben a Neoton együttes tagjaként kezdett. 1972-ben Som Lajossal kivált a zenekarból, és megalapították az első magyar hard-rock zenekart, a Taurus XT-t, amely 1973-ban felbomlott.
Ezután Balázs Fecó két évet külföldön dolgozott. Hazatérte után, 1976-ban Koncz Zsuzsa kísérőzenekarához került, majd 1978-ban, erre az együttesre építve megalapította a Korál együttest.
1978-ban volt a bemutatkozó koncertjük a Budai Ifjúsági Parkban, de ekkorra már csak az alapító Balázs Fecó maradt meg a régiek közül. Új tagja lett a zenekarnak Fischer László és Scholler Zsolt, akit Fekete Tibor váltott fel 1983-ban.
A hard-rock stílus dallamosabb változatát játszották. Felléptek Bulgáriában, Szovjetunióban és Jugoszláviában. Az 1981-es táncdalfesztiválon a Homok a szélben című dalukkal óriási sikert arattak. Ötéves születésnapjuk megünneplésére a Kisstadionban került sor.
Filmzenéket komponált, a zenélés mellett belefogott a romos sitkei kápolna a felújításába, megszervezte a Sitkei Kápolna Kulturális Egyesületet, amelynek elnöke is lett. 1998-ban Liszt Ferenc-díjat kapott és koncertezett a Budapest Sportcsarnokban, ahol Újjászületés című szintén 1998-ban megjelent lemezét mutatta be. 1999-ben jelent meg Évszakok című könyve, valamint a Huszka Jenő-életműdíjat is ez évben kapta.