Hamarosan eljöhet az a kor, amikor már három számjegyű lesz egy új videójáték ára dollárban.
A videójátékozás, avagy game-elés egy olyan szabadidős tevékenység, ami naponta több milliárd embert érint közvetetten vagy közvetlen. Viszonylag egyszerűen el lehet kezdeni, ugyanis két dolog kell mindössze hozzá: egy eszköz, ami futtatni képes a játékot, valamint maga a program, ami a szórakozást biztosítja. A videójáték ára viszont nem mindegy.
Persze, lehet tovább bonyolítani a dolgokat, ugyanis a PlayStationhöz és Xboxhoz kellenek kontrollerek, az asztali számítógép esetében meg szinte elengedhetetlen a billentyűzet és az egér. A legkönnyebben a mobileszközökön lehet elmélyedni a pixel tengerben, ugyanis a legegyszerűbb készülékeken is találni valamilyen játékot. De mi van azokkal, akik szeretnék bővíteni a gyűjteményüket, egyre több és több videójátékot szeretnének birtokolni? Nekik sajnos rossz hírekkel szolgálnak a nemzetközi trendek!
Arányaiban sosem volt olcsó beszerezni legális forrásokból a lemezeket és digitális kódokat, azonban az elmúlt években látványosan elkezdett vastagabban fogni a ceruza. A fejlesztők és kiadók közösen megállapodtak abban, hogy a tripla A-kategóriás, azaz a legnagyobb és legjobban várt címeket nem teszik ki a polcokra 70-80 dollár alatt. Ez a magyar piacon nagyjából 30 000 forintot jelent, ami kifejezetten soknak tűnik még azzal együtt is, hogy az infláció hatásai megkérdőjelezhetetlenek.
A nagy ugrás azonban még várat magára, ugyanis mindenki a Grand Theft Auto VI megjelenésére készül. A Rockstar Games legendás szériájának legújabb epizódjával kapcsolatban egyre többen és hangosabban szólalnak fel, hogy hamarosan elérkezik a “100 dolláros videójátékok” korszaka. A mérföldkő természetesen csak akkor érhető el a kereskedelemben, ha lesznek olyanok, akik hajlandóak kifizetni ennyit egy új megjelenésért.
A GTA 6 mellett talán csak a Half-Life 3 van (sem a fejlesztésről, sem a megjelenésről egyelőre semmit sem tudni), ami képes lehet ekkora mértékben megmozgatni a gamerek hatalmas tömegeit. Az biztos, hogy az évente legalább 5-6 darab abszolút felsőkategóriás játékért, valamint az ehhez szükséges géppark fejlesztéséért százezreket ott lehet hagyni a virtuális kasszáknál. Ennek fényében kirajzolódik, hogy a gaming egyáltalán nem olcsó hobbi, azonban mindig vannak olyan alternatívák, szürke zónák, kiskapuk és kompromisszumok, amelyek jelentősen csökkenthetik a költségeket.